Turniej Polonia Open

03-18-2021

Mimo pandemii...
Głównym sponsorem...
Zwieńczeniem...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

Mimo pandemii w dniach 24-26 lutego na Florydzie odbyła się 21. edycja Polonijnych Mistrzostw Świata w Golfie – „Polonia Open by Żywiec”. Impreza ma swe korzenie jeszcze w drugiej połowie lat 90., choć po raz pierwszy turniej Polonia Open został zorganizowany w 2001 roku przez grupę polsko-amerykańskich miłośników sportu związanych z nowojorskim Riverdale Tennis i Polish American Golf Association (PAGA).

Początkowo była to przede wszystkim impreza tenisowa, skupiająca znanych zawodników. Towarzyszące jej rozgrywki golfowe odgrywały coraz ważniejszą rolę, by po dwóch latach zyskać równorzędny status. W 2004 roku turniej golfowy – organizowany przez obecnego prezesa PAGA Pawła Gąsiora – zgromadził liczbę aż 120 graczy.

Tegoroczna edycja, ze względu na wciąż trwającą pandemię COVID-19, postawiła przed organizatorami liczne wyzwania, którym jednak sprostali, a cały turniej przyniósł wiele sportowych emocji i radości zarówno organizatorom, jak i przede wszystkim uczestnikom. Pierwsza runda turnieju została rozegrana na polu WEST w The Fountains CC, dwie pozostałe rundy odbyły się na polu EAST i WEST w Indian Spring CC, gdzie miała też miejsce ceremonia zakończenia turnieju i wręczenie medali oraz statuetek zwycięzcom.

JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com