Podczas godzinnego...

Wirtualna ceremonia zamiast balu

03-18-2021

Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami w tym roku obchodzi 49. rocznicę istnienia. Ze względu na pandemię i związane z nią restrykcje, a także przede wszystkim troskę o zdrowie potencjalnych uczestników, Instytut postanowił, że kolejna edycja odbywającego się co roku, od niemal 50 lat, Międzynarodowego Balu Polonaise w tym roku się nie odbędzie. Natomiast, aby podtrzymać tradycję, Instytut zaprasza na specjalną celebrację online.

Wirtualna ceremonia odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia, o godz. 3:00 pm EST. Podczas tego godzinnego spotkania uczestnicy będą mogli zobaczyć wywiad z Panią Blanką Rosenstiel, założycielką i fundatorką Instytutu, a także przesłania od Pierwszej Damy RP, ambasadorów, konsulów i osób nagrodzonych wcześniej złotymi medalami, między innymi prof. Normana Daviesa, Stefanie Powers czy dr Marii Siemionow i od wielu innych znamienitych osobistości. W programie nie zabraknie też filmów przypominających bale sprzed lat, począwszy od tych, które miały miejsce w latach 80., po czasy współczesne.

Międzynarodowy Bal Polonaise jest wydarzeniem charytatywnym, z którego dochód przekazywany jest bezpośrednio na kulturalne i edukacyjne programy Instytutu. W program tegorocznego wirtualnego spotkania wpisana będzie też loteria fantowa. Za jedyne $100 można będzie wygrać rejs prywatnym jachtem w Miami (o wartości $2,200), dwa bilety LOT-u z USA do Warszawy (o wartości $2,000), noclegi w ekskluzywnym hotelu Eden Roc nad oceanem (wartość $900) oraz inne wartościowe nagrody: wspaniałe kosmetyki firmy Clientel, naturalne i organiczne produkty firmy Eufora do pielęgnacji włosów, elegancki rower firmy Vivelo, obrazy namalowane przez samą Panią Blankę, a także pyszne słodycze z Polski ufundowane przez Lowell Food International. Dzięki donacjom uczestników loterii Instytut będzie mógł kontynuować szczytną misję promocji kultury polskiej.

Więcej informacji o ceremonii można znaleźć na stronie www.ampolinstitute.org, natomiast więcej informacji o loterii, nagrodach oraz rejestracja na loterię tu: https://ampolinstitute.com/raffle-2021/

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com