Gubernator Florydy...

Floryda kontra technologiczni giganci

02-07-2021

Władze Florydy, na czele z gubernatorem Ronem DeSantis, zapowiedziały podjęcie zdecydowanych kroków przeciwko gigantom technologicznym, takim jak Facebook czy Twitter, aby nie dopuszczać do ograniczania przez nich wolności słowa i prawa do wypowiedzi osób o konserwatywnych poglądach.

Z biegiem lat platformy te zmieniły się z neutralnych forów, stanowiących pole do wypowiedzi dla wszystkich Amerykanów, w cenzorów, zezwalających na tylko określoną narrację – powiedział gubernator DeSantis.

Jedna z propozycji zakłada zmuszenie Facebooka, Twittera i innych platform mediów społecznościowych do ostrzeżenia użytkowników z miesięcznym wyprzedzeniem, zanim ich konta zostaną wyłączone lub zawieszone. Drugi projekt zabrania firmom zawieszania konta kandydata politycznego. Działanie takie podlegałoby grzywnie w wysokości 100,000 dolarów za każdy dzień zablokowania konta kandydata ubiegającego się o stanowisko stanowe lub 10,000 dolarów dziennie za zawieszenie konta osoby ubiegającej się o stanowisko lokalne.

Szacuje się, że około 250 milionów Amerykanów ma profile w mediach społecznościowych, czyli około 4 na 5 osób. Facebook i Twitter są wszechobecne w życiu zwykłych ludzi. A zapowiedzi prawodawców na Florydzie brzmią szumnie, jednak mogą okazać się tylko politycznym teatrem, gdyż wątpliwe jest, czy władze stanowe mogą ograniczyć działanie firm mających zasięg ogólnokrajowy i globalny.

JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com