Zabawy i spotkania w Polskim Centrum w Clearwater

02-03-2021

Karnawał to tradycyjnie czas zabaw, a Polonia – zwłaszcza po sezonie jesiennym, w którym ze względu na koronawirusowe ograniczenia nie była możliwa organizacja spotkań w większym gronie – jest ich wyjątkowo spragniona. Od początku nowego roku Polskie Centrum im. Jana Pawła II tętni życiem, zwłaszcza towarzyskim.

W sobotę, 16 stycznia, odbyła się zabawa karnawałowa. Okazje do kolejnych tanecznych spotkań już wkrótce – w sobotę, 13 lutego, zaplanowane są Walentynki po Góralsku, podczas których o muzykę zadba zespół Sweet Harmony, a goście będą mogli się delektować góralskimi przysmakami. W niedzielę, 14 lutego, odbędzie się obiad walentynkowy, a o oprawę muzyczną zatroszczy się DJ Włodek. Dwa dni później – we wtorek, 16 lutego – odbędzie się tradycyjny Śledzik, czyli ostatnie karnawałowe spotkanie przed Wielkim Postem. Jednak także pod koniec lutego będzie jeszcze okazja do spotkania w polonijnym gronie, ponieważ w niedzielę, 28 lutego, po obiedzie w audytorium przybyli tego dnia do Centrum będą mogli podziwiać wspaniały młodzieżowy Talent Show pod nazwą „My się nie dajemy, dalej gramy, tańczymy i śpiewamy”.

Z kolei marzec rozpocznie się od… obowiązków. 7 marca odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W związku z tym zarząd Polskiego Centrum prosi o liczne przybycie, ponieważ z powodu pandemii istnieją obawy o frekwencję, a jeżeli nie będzie kworum (wystarczającej liczby członków, która wynosi 30%), zebranie nie będzie mogło się odbyć. Przed walnym zebraniem w każdą niedzielę przy wejściu na obiad są przyjmowane zgłoszenia do zarządu, rady nadzorczej i komisji rewizyjnej. Zgłoszenia można także kierować do biura osobiście lub telefonicznie: 727-298-8609. Przewodniczącą Komisji Nominacyjnej jest Danuta Oleś – tel. 857-472-0052.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com