Międzynarodowy Bal...

Balu nie będzie

01-23-2021

Międzynarodowy Bal Polonaise, organizowany co roku w Miami, niezmiennie od prawie pół wieku stanowił okazję nie tylko do wyśmienitej zabawy w eleganckim wydaniu, ale również do promocji polskiej kultury, historii i nauki.

Spotkania, w których co roku uczestniczyli wysocy rangą politycy, osoby ze świata kultury i sztuki, naukowcy i śmietanka towarzyska Polonii, były wydarzeniem na wielką skalę i szerokim echem odbijały się nie tylko w kręgach polonijnych. W tym roku miała się odbyć 49. edycja tej imprezy, niestety, ze względu na pandemię COVID-19 bal się nie odbędzie.

„Ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia, które dotykają nas wszystkich, również ograniczenia dotyczące zgromadzeń i protokołów sanitarnych w miejscach publicznych, takich jak hotele i restauracje, a także kierując się bezpieczeństwem gości, Rada Dyrektorów zdecydowała, że Instytut nie będzie gospodarzem corocznego 49. Międzynarodowego Balu Polonaise i towarzyszącego mu brunchu w Miami Beach w 2021 roku. Po raz pierwszy od prawie pięciu dekad ta wspaniała uroczystość nie odbędzie się” – czytamy w komunikacie Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami, odpowiedzialnego za organizację balu. Organizatorzy zapowiadają jednak, że zadbają o możliwość wspólnego świętowania i spotkania się online. Szczegóły zostaną podane na stronie internetowej www.ampolinstitute.org.

JLS

wróć

Fotorelacje

Walentynki w Klubie Polonez w Fort Lauderdale

13 lutego w Klubie Polonez w Fort Lauderdale odbyła się zabawa walentynkowa. O muzykę podczas imprezy zadbał Dj Irek Roszkowski. Jedną z atrakcji zabawy był występ działającego przy klubie Zespołu Tanecznego Polonia. Goście mogli też robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle walentynkowej scenerii. Fot. H. Stępniak

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com