Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie Nr 1 w Clearwater i w Tampie zaprasza!

12-14-2020

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie Nr 1 w Clearwater i w Tampie, rozpoczęła 12 września nowy rok szkolny 2020/2021. W związku z zaistniałą przez koronawirusa sytuacją zajęcia lekcyjne prowadzone są zdalnie.

Uczniowie łączą się z nauczycielami z wykorzystaniem platformy Zoom. Na lekcjach prowadzone są zajęcia interaktywne, wykorzystywane są także edukacyjne gry on-line. Oprócz nauki języka polskiego, historii, geografii dla dzieci, szkoła oferuje zajęcia z języka polskiego jako drugiego/obcego dla młodzieży, dorosłych i kurs przygotowujący dzieci do pierwszej Komunii Świętej.

W ostatnich miesiącach przedstawiciele szkoły wzięli udział w uroczystościach organizowanych przez organizacje polonijne, jak również szkoła dołączyła do akcji „Razem na święta” zorganizowanej przez MEN.

Obecnie szkoła oferuje na platformie ZOOM naukę języka polskiego jako drugiego/obcego skierowaną do wszystkich niezależnie od wieku, miejsca pobytu i czasu, jaki można poświęcić na spotkanie nie tylko z językiem, ale z kulturą i wiedzą o Polsce.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com