Mikołajki Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs

12-12-2020

Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

Na Florydzie na śnieg raczej nie ma co liczyć, ale nie przeszkodziło to charakterystycznemu gościowi z Laponii w przybyciu do polskich dzieci i obdarowania ich upominkami.

W słoneczną niedzielę, 7 grudnia, uczniowie, nauczyciele i rodzice z Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs spotkali się w Phillippe Park, gdzie zaprezentowany został świąteczny program artystyczny. Wybór miejsca podyktowany był w tym roku ograniczeniami związanymi z pandemią – na zewnątrz jest bezpieczniej i można nie nosić maseczek.

Aneta Budziński, dyrektor szkoły, wcieliła się w babcię, czytającą legendę o św. Mikołaju, a dzieci w świątecznych kostiumach dzięki przedstawieniu wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Wydarzenie było relacjonowane przez lokalną rozgłośnię radiową na Florydzie Słoneczne Radio i witrynę informacyjną wiadomości.com.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Sylwester w Polskim Centrum w Clearwater

Nowy Rok hucznie powitano w Clearwater, gdzie w Polskim Centrum odbyły się w jednym czasie aż dwie imprezy – tradycyjny i elegancki bal sylwestrowy w audytorium oraz dyskoteka sylwestrowa w sali barowej, ciesząca się popularnością zwłaszcza wśród młodszej generacji Polonii. Fot. Jola Piątek, facebook.com/pcjp2

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com