Fot. Facebook.com/...

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

11-19-2020

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji.

Uroczystość rozpoczęła się akademią z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaną przez uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej. Dzieci, recytując wiersze, słowami poetów opowiedziały o trudnej drodze Polski do wolności. Następnie chórem odpowiadały na kolejne pytania z „Katechizmu polskiego dziecka” oraz zaśpiewały „Rotę”. Akademię zakończyła piosenka „Niepodległość”, a występ młodych artystów obecni na Polance nagrodzili gromkimi brawami.

Po części artystycznej głos zabrał prezes Polonia Society of Korona, Inc. Marcin Waszkiewicz. Na wstępie podziękował dzieciom, nauczycielom i rodzicom za przygotowaną akademię. Wspomniał o aktywnej działalności Polskiej Sobotniej Szkoły im. Marii Konopnickiej oraz podkreślił zaangażowanie lokalnej społeczności w polonijne życie.

Bal Polonijny to również okazja, aby oficjalnie uhonorować wieloletnich, aktywnych i zasłużonych dla organizacji członków stowarzyszenia poprzez nadanie takim osobom tytułu Honorowego Członka. W tym roku tytułem tym zostały wyróżnione cztery osoby: Jadwiga i Ryszard Składzień oraz Maria i Zbigniew Gabryszewscy.

Po wyśmienitym obiedzie rozpoczęliśmy naszą zabawę, a o oprawę muzyczną zadbał jak zwykle DJ Andrzej. Bufet i bar cały wieczór był „zapracowany”. Muzyka grała nam bardzo długo, a wszyscy bawili się do utraty tchu. To była naprawdę wspaniała zabawa polonijnej rodziny – relacjonuje Małgorzata Holik z klubu Polonia Society of Korona, Inc. –  Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy, za pracę w trakcie oraz po zakończeniu spotkania, a wszystkim, którzy byli razem z nami tego wieczoru, dziękujemy za wspólną zabawę – dodaje.

opr. JLS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1244.html

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com