Narodowe Święto Niepodległości w Pompano Beach

11-19-2020

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Pompano Beach były w tym roku zorganizowane ze względu na okoliczności związane z pandemią trochę inaczej niż zwykle, ale równie uroczyście.

Listopad to miesiąc, w którym uczniowie i nauczyciele Szkoły Języka Polskiego w Pompano Beach wspólnie ze społecznością parafialną Polskiej Misji Katolickiej Matki Bożej Częstochowskiej świętują 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Co roku przygotowują w kawiarence parafialnej uroczystą akademię. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, akademia została nagrana online (po raz pierwszy w historii szkoły) i zaprezentowana 15 listopada po mszach, w kawiarence.

Dzieci brawurowo zaśpiewały hymn Polski. Następnie nauczycielki przedstawiły krótki rys historyczny dziejów zniewolonej Polski i radości z odzyskania niepodległości, wspólnie śpiewano pieśni, a uczniowie pięknie recytowali patriotyczne wiersze. Na zakończenie najmłodsze dzieci zaśpiewały i zatańczyły „Czerwone jabłuszko”.

Uroczystość dostarczyła wszystkim oglądającym pozytywnych doznań i wzruszeń. Cieszy fakt, iż w młodym pokoleniu Polaków drzemie tyle talentów oraz chęć do poznawania historii i kultury polskiej.

Danuta Zjawińska

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com