Stypendia trafiły...

Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami nagrodził zdolnych studentów

10-22-2020

Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami przyznał stypendia im. Harriet Irsay. Jak zwykle trafiły one do studentów pochodzenia polskiego, którzy studiują w Stanach Zjednoczonych i są obywatelami USA lub posiadają zieloną kartę. W tym roku każdy dla każdego z nagrodzonych studentów przeznaczone było po 1,500 dolarów.

Do Instytutu wpłynęły 34 wnioski o przyznanie stypendiów od studentów z całej Ameryki. Wybór był trudny, bowiem aplikacje stypendialne były na bardzo wysokim poziomie. Brano pod uwagę dotychczasowe wyniki w nauce, sytuację finansową danego studenta, zaangażowanie w życie lokalnej polonijnej społeczności, kreatywność oraz rekomendacje. W rezultacie udało się wybrać 14 osób, którym przyznano stypendia im. Harriet Irsay, a ponadto przyznano jeden grant w ramach funduszu Lennox Family Scholarship dla osoby, która wykorzystuje swoje umiejętności, przekazując wiedzę młodszemu pokoleniu. Nagroda ta została ufundowana po raz pierwszy, dzięki hojności Jeanine Lennox, członkini zarządu Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami, która ustanowiła w tym roku fundusz na ten cel.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ciężkiej pracy, zaangażowania i zdolności wszystkich 15 stypendystów, jednak słowa uznania należą się wszystkim, którzy złożyli aplikacje. Każda z nich to świadectwo wielkiej pracy włożonej w realizację marzeń i celów, jakie mają ci młodzi ludzie – komentują przedstawiciele Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami.

Więcej informacji o działalności Instytutu można znaleźć na stronie: www.ampolinstitute.org.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com