Październik w...

Imprezy w Polskim Centrum w Clearwater

10-22-2020

Jesień na Florydzie zawsze obfitowała w spotkania towarzyskie i wydarzenia kulturalne. W tym roku jednak wszystkie cykliczne imprezy stały pod znakiem zapytania ze względu na pandemię Covid-19. Nie można niestety powiedzieć, że pandemia już za nami, ale polonijne ośrodki powoli wznawiają działalność.

Jako jedno z pierwszych swe podwoje dla gości otworzyło Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater. We wrześniu odbyły się tam tradycyjne dożynki, a w niedzielę, 18 października, świętowano jubileusz 25-lecia Polskiego Centrum. Z tej okazji w audytorium zorganizowany został wieczór wspomnień pod hasłem przewodnim: „Czy to jeszcze pamiętasz?”. Spotkanie miało kameralny charakter, a uroczysty bankiet jubileuszowy został przeniesiony, ze względu na pandemię, na 24 kwietnia 2021 roku. W kolejną niedzielę, 25 października, w Polskim Centrum odbędzie się natomiast tzw. „Niedziela Urodzinowa”, w ramach której świętowane są urodziny członków Polskiego Centrum, obchodzących swoje święto w danym miesiącu. Uczestnicy mogą liczyć jak zawsze na smaczny obiad i miłą atmosferę. Październik zakończy się jak zwykle Halloween. Zabawa odbędzie się w sobotę, 31 października. Początek o godz. 7:00 pm, a koszt biletów to zaledwie $10 od osoby. Zabawę prowadzić będzie Krzysztof, a w programie imprezy nie zabraknie dorocznego konkursu na najciekawszy kostium.

Więcej informacji o wydarzeniach w Polskim Centrum w Clearwater można znaleźć na stronie internetowej: www.polishcenterfl.org.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com