Produkcje można...

Podkarpackie filmy w Miami

10-05-2020

Fundacja Festiwal Polskich Filmów w Miami rozpoczęła kolejny darmowy program dla widzów w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. W jej wirtualnym kinie bezpłatnie do połowy listopada dostępne są filmy dokumentalne pokazywane w ramach cyklu „Poznaj Polskę – Podkarpacie”: „Wypasiony Raj” i „Moczarowi Mieszkańcy” w reżyserii Rafała Guzkowskiego, a także „Mistrz i uczeń” i „Płatnerz musi być muzykiem” Katarzyny Mazurkiewicz.

Filmy te oglądać mogą wszyscy widzowie w Stanach i w Kanadzie, po uprzednim założeniu konta na stronie internetowej www.pffmiami.com – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Eva Baker, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów w Miami.

Współpraca PFFM z Województwem Podkarpackim rozpoczęła się podczas styczniowej wizyty w Miami na Kongresie 60 Milionów przedstawicieli Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego: Jerzego Borcza, Michała Wiatra i Jacka Magdonia. – Tam nawiązaliśmy kontakt, ale pandemia Covid-19 przerwała wszystkie plany. Rozmowy wznowiliśmy pod koniec lata. Podkarpacka Komisja Filmowa udostępniła nam prawa do pokazów filmów, a także materiały promocyjne. Ta współpraca jest mi szczególnie bliska, bo sama pochodzę z Krosna, gdzie nadal mieszka moja rodzina – tłumaczy Eva Baker.

Działalność wirtualną PFFM rozpoczął w czerwcu, podobnie jak współpracę z Ambasadą RP w Waszyngtonie oraz Studiem Filmowym Momakin w Łodzi. „Poznaj Polskę – Podkarpackie” jest czwartym cyklem filmowym, a w planach do końca 2020 roku są jeszcze dwa.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com