XI Polonijny Festiwal Pierogów

09-16-2020

Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...
Fot. Polonia...

W niedzielę, 6 września, na Polance po długiej, spowodowanej pandemią przerwie odbył się pierwszy w tym sezonie polonijny piknik zorganizowany przez Polonia Society of Korona, Inc. Tego dnia lokalna Polonia wzięła udział w 11. edycji Polonijnego Festiwalu Pierogów.

Imprezę połączono z oficjalnym zakończeniem roku szkolnego Polskiej Sobotniej Szkoły im. Marii Konopnickiej, która to uroczystość ze względu na koronawirus nie odbyła się w zwyczajnym terminie. Uczniowie otrzymali dyplomy, nauczycielom natomiast wręczono kwiaty w podziękowaniu za pracę włożoną w to, by pierwszy rok funkcjonowania placówki można było uznać za udany. Na zakończenie tej części spotkania swój talent muzyczny zaprezentował jeden z uczniów – Adrian Piotrowicz, który zaśpiewał przed publicznością trzy utwory.

Wielu pozytywnych emocji przysporzył też doroczny Festiwal Pierogów, a zwłaszcza jego nieodłączna część – konkurs na najlepsze pierogi, w którym w tym roku wystartowało aż jedenaście pań. Komisja, pod przewodnictwem gościa z New Jersey, smakosza pierogów, miała arcytrudne zadanie, jednak udało się wyłonić zwyciężczynie. I miejsce zajęła Beata Poprawa, otrzymując w nagrodę czek na 100 dolarów, na II miejscu uplasowała się Hanna Crown a miejsce III przypadło Mice Biliński, które otrzymały odpowiednio czeki na 50 i 25 dolarów. Wszystkim trzem laureatkom wręczono też pamiątkowe czapki dla Super Kucharza. Pozostałe uczestniczki konkursu jako nagrody pocieszenia również dostały czapki kucharskie. – Nie zabrakło nam oczywiście czasu na zabawę do muzyki DJ Andrzeja. Było bardzo gorąco, ale wszyscy bawili się wyśmienicie – podsumowuje Małgorzata Holik dodając, że podziękowania należą się organizatorom imprezy i wszystkim, którzy w pocie czoła pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku i pracach porządkowych po zakończeniu spotkania, a także wszystkim, którzy w ten upalny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.

Warto też dodać, że gościem specjalnym na imprezie był redaktor z lokalnego pisma Plam Coast OBSERVER.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

XI Octoberfest na Polance

W niedzielę, 11 października, na Polance w Bunnell odbył się piknik – Octoberfest – zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc. Była to już 11. edycja tego biesiadnego spotkania w polonijnym gronie. Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Październik
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com