Wszystkie szczegóły...

Nowe wirtualne kino Festiwalu Filmów Polskich w Miami

08-27-2020

Festiwal Filmów Polskich w Miami, we współpracy z Ambasadą RP w Waszyngtonie, po raz kolejny zaprasza do wirtualnego kina na nową retrospektywę „Late Summer Nostalgia”. Po sukcesie poprzedniego cyklu filmowego „Stories From Behind the Iron Curtain” widzowie ze Stanów Zjednoczonych i Kanady będą mogli zobaczyć cztery znakomite polskie filmy udostępnione bezpłatnie w formule online z napisami w języku angielskim.

U schyłku lata widzowie zostaną zaproszeni na wyprawę po mniej znanych zakątkach Polski i zakamarkach polskiej wyobraźni. W sekwencjach tygodniowych począwszy od 27 sierpnia dostępny będzie legendarny film Janusza Morgensterna „Do widzenia, do jutra”, następnie od 3 września widzowie będą mogli zobaczyć film tandemu reżyserskiego Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze „Papusza”, a w ostatnim tygodniu retrospektywy – od 10 września – filmową adaptację „Opowieści galicyjskich” Andrzeja Stasiuka – film „Wino truskawkowe” Dariusza Jabłońskiego. Dla młodszych (ale nie tylko) widzów przez dwa tygodnie dostępny będzie film Marty Karwowskiej „Tarapaty” – pierwsza z tej serii opowieść przygodowa o poszukiwaniu skarbów i przyjaźni przez dwunastoletnich Julkę i Olka.

Wszystkie szczegóły przeglądu oraz rejestracja do kina online dostępne są na stronie Festiwalu Filmów Polskich w Miami.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com