Prezes Polonia...

Co nowego w Polonia Society of Korona?

07-28-2020

Życie w organizacji powoli wracało do normy, ale ostatnie dane związane z wirusem Covad-19 na pewno nie przyspieszą naszych działań – informuje w wiadomości skierowanej do członków i sympatyków Polonia Society of Korona prezes Marcin Waszkiewicz.

Z przekazanych przez prezesa informacji wynika, że doroczny Festiwal Pierogowy prawdopodobnie odbędzie się na początku jesieni w zaplanowanym terminie, ale wszystko będzie zależało od decyzji władz Florydy i tego, czy będzie pozwolenie na organizowanie imprez. Decyzja ta będzie miała też wpływ na zajęcia sobotniej szkoły języka polskiego. – Jeżeli wszystko odbędzie się zgodnie z naszymi planami, to na festiwalu pierogowym wręczymy dzieciom świadectwa ukończenia pierwszego roku w polskiej szkole jak również świadectwa uczęszczania na religie, które przygotowała diecezja – dodaje Marcin Waszkiewicz.

Aktualne informacje dotyczące wydarzeń w Polonia Society of Korona można znaleźć na facebooku w grupie Polonia Society Of Korona, Inc.

WEM

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com