Fot. Archiwum PC

Zbliża się jubileusz 25-lecia Polskiego Centrum w Clearwater

07-21-2020

List nowej prezydent Polskiego Centrum w Clearwater do członków i sympatyków:

Witam Państwa serdecznie z myślą, że wszyscy cieszymy się dobrym zdrowiem i tym, że nikogo z Was ani z Waszej rodziny nie dopadł COVID-19. My wszyscy, jak i nasze Centrum, znaleźliśmy się w bardzo trudnym czasie. Koronawirus sparaliżował nasze codzienne życie, tak zawodowe, jak i towarzyskie, ale nadchodzi czas, żeby ruszyć do przodu. Zapewne nie pełną parą i pewnie przez jakiś czas będziemy mieć wiele ograniczeń, ale nie stać nas na to, aby nasze Centrum było martwe. Małymi kroczkami będziemy się starali wracać do życia. Musimy się wszyscy zmobilizować i zabrać do pracy. Wszystkich naszych członków proszę o wsparcie i pomoc. Po prostu nie stać nas na to, żeby nasze Centrum stało bezużytecznie, bo przez ten okres zamknięcia pochłonęło nam $7.000. Tak, moi drodzy, nawet gdy nic się u nas nie dzieje, to jednak mamy sporo opłat. Dlatego powoli będziemy wracać do naszych prac, przestrzegając wszelkich zasad i wskazówek udzielanych przez Health Department w związku z wciąż panującą pandemią. Czas zamknięcia naszego Centrum wykorzystaliśmy na sprzątanie, doczyszczanie, częściowe odgracanie pomieszczeń z niepotrzebnych rzeczy, porządkowanie na zewnątrz, pielenie, podcinanie palm i krzewów, sadzenie nowych kwiatów, itd. Wymieniliśmy też oświetlenie parkingowe na LED. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie służyli nam pomocą a byli to: Andrew i Halina Bullock, Tadeusz Banasiak, Alfred i Wiesława Błońscy, Elżbieta Chaberek, Paweł i Jola Dembińscy, Andrzej i Jadwiga Głowaccy, Ryszard i Alicja Głowaccy, Jacek Grudmen, Kazimierz i Grażyna Janczewscy, Ryszard Janda, Zenon Halon, Wojciech Hardyl, Bożena Hodyl, Renata Jastrem, Zygmunt i Maria Karwowscy, Marianna Kazanowski, Edward i Stella Kenig, Roman Koczwara, Stanisława Kubicka, Leszek Kubiszyn, Waldemar i Teresa Kukiz, Bogumiła LaBounty z córką, Roxana Nowicki, Marzena Okoniewska, Ewa Ostrowski, Michael Piątek, Bunia Przychodzeń, Ryszard Serafin, Krzysztof Sokołowski, Mariusz Solpa, Janusz Wójcik, Teresa Wojtas, Ewa Trendota, Jozef i Krystyna Zielińscy. Rozpoczęte zostały również prace nad systemem przeciwpożarowym, z którym przez ponad półtora roku szło nam tak bardzo pod górkę.

Wielkimi krokami zbliża się nasz srebrny jubileusz, w związku z czym planujemy chociaż troszkę poprawić wygląd Audytorium. Niestety z braku środków zmuszeni będziemy ograniczyć się do zabiegów raczej kosmetycznych. Może zrobimy jakieś niewielkie poprawki czy odświeżenia, bo chyba najstarsi górale nie pamiętają, kiedy takie prace były wykonane. Brak środków wynika z faktu, że ostatnio ponieśliśmy wydatek $28,500 na przeciwpożarowy system spryskiwaczy i $17,500 na założenie alarmu pożarowego. Dodatkowo poniesiemy koszty doprowadzenia wody do Audytorium, co najmniej $12,000. W sumie wszystkie wydatki na doprowadzenie Audytorium do stanu umożliwiającego pomyślny wynik inspekcji przeciwpożarowej przekroczą prawdopodobnie 60,000 dolarów. Miłym zaskoczeniem był dla mnie telefon od Pana Janusza Wójcika, który od niedawna jest naszym członkiem. Był to odzew na nasze poszukiwania architekta. Pan Janusz zaproponował, że będzie nam służył radą i doświadczeniem oraz swoją bezinteresowną pomocą. Panie Januszu, bardzo Panu dziękuję za rady, których już Pan udzielił oraz za to, że przywrócił mi Pan wiarę w ludzi.

Kochani, jak już wspomniałam musimy niebawem rozpocząć przygotowania do obchodów 25-lecia. Jest to wielkie wydarzenie dla nas wszystkich. Przypomnijcie sobie nasz zryw i zapał do pracy zaraz po zakupie naszego Centrum. Pracowaliśmy bardzo ciężko, ponieważ nie stać nas było właściwie na nic, więc wszystko robiliśmy we własnym zakresie i własnymi rękoma. Przypomnijcie też sobie, ile radości i satysfakcji nam to sprawiało. Ten nasz wielki zryw do pracy ktoś porównał do zrywu przy odbudowie Warszawy. Dlatego ponownie Was wszystkich proszę o taki zryw. Zróbmy razem to nasze 25-lecie. Każda para rąk, każdy dolar donacji będzie dla nas bezcenny. Uruchomiliśmy specjalne konto, na które będziemy mogli, a właściwie już możemy, wpłacać donacje. Pierwsze już wpłynęły. Darczyńcom bardzo dziękujemy. Wydamy również z tej okazji Journal – księgę pamiątkową, w której to umieścimy życzenia urodzinowe dla Centrum. W celu umieszczenia życzeń oraz na temat ceny proszę kontaktować się z Panią Ewą Ostrowski, tel. (727) 504-0169.

W połowie września nasi lokalni artyści dla odświeżenia naszej pamięci przygotują jubileuszowy kabaret. Na pewno zorganizują nam fantastyczny, pełen humoru wieczór. Przed nami jeszcze będą Dożynki, ale ten temat poruszę w następnym biuletynie. Sami widzicie, że pracy jest huk. Z tego wszystkiego włosy mi się jeżą i przychodzą myśli, po co mi to było? Ale patrząc z innej perspektywy, to miałam jako nowo wybrana Prezydent bardzo efektowne wejście – prosto w ramiona koronawirusa. Z poważaniem i życzeniami zdrowia.

Jola Piątek


P. Jola Piątek została wybrana nowym Prezydentem Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater na Florydzie wiosną bieżącego roku. Treść całego listu została opublikowana w czerwcowym biuletynie Polskiego Centrum.

wróć
~Henryk Brzostek
2020-08-04 13:50:30
Zgłoś do moderacji
Szanowna Pani Jolu. Nazywam sie Henryk Brzostek, jestem tym, ktory walczyl przez cale trzy miesiace ( noc w noc) czas jaki byl nam dane przez bank do nagromadzenia 300 tys. dolarow. Henryk Brzostek i Jolanta Brzostek byli donatorami na drugiej pozycji, ofiarowalismy 20 tys. dolarow. Centrum Jana Pawla Drugiego uwazam, ze pod takim patronatem powinno cechowac prawosc. Tym czasem, Henryk i Jolanta Brzostek znikneli z listy donatorow. Wiem ze ci ludzie zyja i czuja sie dobrze. Czyzby w Polskim Centrum, pod patronatem Jana Pawlaa Drugiego, zamieszkal Azef Szatan. Uwazam ze ta sprawa jets bardzo bulwersujaca i nalezy ja sprostowac, historia jest jedna i nikt jej nie zmieni. Jako ten, ktory poswiciel tyle czasu, na wykupienie tych nieruchomosci z banku, ubolewam nad tym co obecnie sie dzieje. W czasie zbieranie donacji mialem duzo takich, co mowili mi ze predzej im kaktus wyrosnie na dloni, jak ja to kupie. Dzieki paru zapalencom jak ja dopielismy celu. Po klouzingu i wypiciu sybolicznego kieliszka szampana zaproponiwalem audycje radiowa. Znow rozlegly sie glosy, sceptyko, niedowiarkow, ze jest to nie mozliwe. Powiedzialem ze za miesiac bedziecie sluchac Polskiego Centrum audycji. Wspierany przez Najwyzszego, cel zostal osiagniety. Audycja trwala do czasu, kiedy przyszedl niudaczny zarzad i audycje zlikiwdowal. Zastanawiam sie czy znajdzie sie ktos taki jak ja i taka audycje uruchomi (watpie). Pozdrawiam zycze duzo rozwaznych decyzji. Henryk Brzostek

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com