Studenci ubiegający...

Stypendia dla polonijnych studentów

07-10-2020

Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami ogłasza nabór wniosków o stypendium im. Harriet Irsay. Jak zwykle trafią one do studentów pochodzenia polskiego, którzy studiują w Stanach Zjednoczonych i są obywatelami USA lub posiadają zieloną kartę. W tym roku każdy z nagrodzonych studentów otrzyma po $1,500. Zgłoszenia można przesyłać do Instytutu do 24 lipca 2020 r.

Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób się o tym dowiedziało, tak, żebyśmy otrzymali jak najwięcej zgłoszeń. Prosimy je nadsyłać już teraz, nie czekać na ostatnią chwilę – mówi Beata Paszyc, dyrektor Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami. Studenci ubiegający się o stypendium muszą być zapisani na studia przeddyplomowe (undergraduate) lub podyplomowe (graduate) w pełnym wymiarze godzin (full-time) na różnych kierunkach, między innymi: Komunikacja, Edukacja, Film, Historia, Stosunki Międzynarodowe, Dziennikarstwo, Sztuki Plastyczne, Studia Polskie, Public Relations. Wszystkie informacje oraz wnioski znajdują się na stronie Instytutu: www.ampolinstitute.org.

Dodatkowo od tego roku, dzięki hojności Jeanine Lennox, członkini zarządu Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami, w ramach funduszu Lennox Family Scholarship została ustanowiona nowa nagroda. Grant w wysokości $1,500 przeznaczony jest dla osoby, która wykorzystuje swoje umiejętności przekazując wiedzę młodszemu pokoleniu. – Celem mojego życia jest pomoc młodym ludziom pochodzenia polskiego studiującym w USA, szczególnie jeśli chodzi o kształcenie utalentowanych studentów. Jesteśmy bardzo dumni z młodego pokolenia Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia, zdobywającego wykształcenie w Stanach Zjednoczonych, dlatego postanowiłam im pomóc, tworząc Lennox Family Scholarship w ramach współpracy z Amerykańskim Instytutem Kultury Polskiej w Miami – tłumaczy swoją decyzję Jeanine Lennox. – Wierzę, że przyszłość należy do młodzieży i dlatego wspieram studentów – wierzę, że mogą zmienić świat na lepszy – dodaje.

Jestem bardzo wdzięczna Lady Blance Rosenstiel, założycielce i prezes Instytutu, która od prawie 50 lat promuje polską kulturę na Florydzie. Jest ona nieoceniona w swojej pracy i misji i dzięki jej wsparciu i promocji polskości jesteśmy w stanie być częścią wielu kulturalnych przedsięwzięć organizowanych na Florydzie. Moje podziękowania kieruję również do Beaty Paszyc – dyrektora Instytutu i asystentki Lynne Schafer, które od lat na co dzień pracują w Instytucie i wspierają lokalną Polonie – dodaje pani Jeanine Lennox.

JLS


Stypendium im. Harriet Irsay – wymagane dokumenty w języku angielskim:

  • wypełniony wniosek o przyznanie stypendium;
  • wykaz zapisu na studia lub wykaz zaliczonych zajęć z uczelni (school transcripts);
  • dokładny życiorys (CV);
  • ujęte w formie literackiej uzasadnienie „Dlaczego powinienem/powinnam otrzymać stypendium Harriet Irsay?” (200-400 słów);
  • artykuł na dowolny temat, dotyczący Polski (około 700 słów) lub nowość: krótki (trwający kilka minut) esej wideo;
  • trzy listy rekomendacyjne (oryginały mogą być wysłane e-mailem z profesjonalnego adresu osób, które piszą listy rekomendacyjne) od nauczycieli, profesorów lub osób znających historię akademicką, potencjał naukowy i plany akademickie studenta składającego podanie;
  • bezzwrotna opłata manipulacyjna w wysokości 10 dolarów w postaci czeku, przekazu pieniężnego lub wpłaty online na stronie Instytutu www.ampolinstitute.org.

Więcej informacji na stronie: 

wróć

Fotorelacje

Odpust św. Anny w Amerykańskiej Częstochowie

Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie cieszy się od wielu lat nieustającym nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny, Matki Jezusa – Zbawiciela. Nie mniejszą czcią otaczana jest tu także matka Matki Bożej, św. Anna, której odpust przypadł w tym roku dokładnie w dzień jej wspomnienia, 26 lipca. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com