Wszystkie szczegóły...

Zapraszamy do wirtualnego kina

06-26-2020

25 czerwca br. rozpoczęła się retrospektywa polskich filmów „Stories From Behind the Iron Curtain”, która dostępna będzie bezpłatnie w formule online dla widzów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wszystkie szczegóły przeglądu oraz rejestracja do kina online dostępne są na stronie: www.pffmiami.com. Na tym portalu filmowym będą też udostępniane wywiady i nagrania gości retrospektywy, między innymi Andrzeja Seweryna i Roberta Więckiewicza.

W ramach cyklu zostaną zaprezentowane świetne polskie filmy z ostatnich lat, które umiejscawiają bohaterów w czasach PRL, i których perypetie oraz wybory życiowe naznaczone są rzeczywistością tamtych trudnych czasów, kiedy koniec II wojny światowej oznaczał dla Polaków pokój, ale nie przyniósł im wolności – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Eva Baker, dyrektorka Polish Film Foundation w Miami. – Zapraszamy wszystkich do wirtualnego kina – dodaje.

Przez tydzień począwszy od 25 czerwca dostępny będzie film Borysa Lankosza „Rewers”, następnie od 2 lipca film „Różyczka” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, a od 9 lipca film „Wszystko, co kocham” w reżyserii Jacka Borcucha.

Organizatorami retrospektywy „Stories From Behind the Iron Curtain” jest Polski Festiwal Filmów w Miami oraz Ambasada RP w Waszyngtonie we współpracy z polskimi instytucjami Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com