Doroczny Festiwal...

Życie w Polonia Society of Korona wraca do normy!

06-22-2020

Epidemia koronawirusa nadal trwa, jednak władze poszczególnych stanów powoli znoszą ograniczenia. Nie inaczej dzieje się na Florydzie, co pozwala mieć nadzieję, że już wczesną jesienią powrócą do polskich klubów zabawy i spotkania towarzyskie.

„Życie w organizacji powoli wraca do normy. Zorganizowaliśmy spotkanie Zarządu i komitetów na którym debatowaliśmy nad planami związanymi z najbliższymi imprezami na Polance. Doszliśmy do wniosku, że zaczniemy organizować małe spotkania (maximum 50 osób), a sezon rozpoczniemy corocznym festiwalem pierogowym we wrześniu” – informuje na profilu facebookowym Polonia Society of Korona, Inc. Marcin Waszkiewicz. „Oczywiście będziemy śledzić wiadomości związane z wirusem Covad-19 i możliwe, że będziemy mogli zorganizować wieczór hawajski w lipcu lub sierpniu” – dodaje, podkreślając jednak, że wszystko zależeć będzie od decyzji władz Florydy i etapu znoszenia ograniczeń w danym momencie. Od tego uzależnione będzie także wznowienie zajęć sobotniej szkoły języka polskiego.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com