Ks. Waldemar Maciąg...

Father V. z Nagrodą Gabriela

05-29-2020

Ks. Waldemar Maciąg z Florydy zdobył kolejną cenną nagrodę. Katolickie Stowarzyszenie Prasowe USA i Kanady wyróżniło Nagrodą Gabriela wywiad, jakiego udzielił dziennikarzowi Relevant Radio Joe Quattrocchi. 33-minutowa rozmowa o życiu, powołaniu i osiągnięciach Fathera V. wygrała w kategorii dokument.

Nagroda Gabriela w tym roku obchodzi 55-lecie. Została ustanowiona 1965 roku przez Katolicką Akademię Sztuki Komunikacji Profesjonalnej. Dzisiaj jej administratorem jest Katolickie Stowarzyszenie Prasowe USA i Kanady. Została utworzona, by wyróżniać najlepszych w dziedzinie medialnej (film, telewizja, radio, muzyka, czasopisma, media społecznościowe) w pokazywaniu wizji człowieka spełniającego się. Celem nagrody jest również promowanie takich wartości jak kreatywność, angażowanie się w życie społeczne czy praca nad własnym charakterem.

Początkowo Joe Quattrocchi odwiedził parafię ks. Waldemara Maciąga, by porozmawiać o jego obrazach. – Zobaczył to, co tutaj robię, i postanowił umówić się na dłuższy wywiad – opowiada „Białemu Orłowi” Father V. Tę dłuższą rozmowę wyemitował we własnej autorskiej audycji w Relevant Radio „Poznaj mnie lepiej. 33 minuty z...”, której nazwa nawiązuje do długości życia Jezusa Chrystusa.

Rozmawialiśmy o tym skąd jestem, gdzie się wychowałem, skąd się wzięło powołanie, skąd się wzięły moje talenty, o mojej współpracy z muzykami i znajomościach w Hollywood i jak to się stało, że jestem w życiu w tym miejscu gdzie jestem – duchowo i fizycznie. Jako prowadzący w taki sposób zadawał pytania i prowadził rozmowę, że aż chciało się odpowiadać na pytania – ten wywiad jest z jednej strony naprawdę zrobiony na luzie, a z drugiej bardzo dobrze oddaje i przybliża kim jestem, co jest sztuką radiowo-medialną, biorąc pod uwagę, że nie widzisz osoby tylko słyszysz jej głos. Najbardziej interesowały go sytuacje nietuzinkowe, ale dość wesołe w tak poważnym temacie jak powołanie. Długo będę pamiętał przyjemną atmosferę tego wywiadu – mówi ks. Waldemar.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com