Ostatnie pożegnanie...

Ostatnie pożegnanie Jerzego Dubika, wieloletniego prezesa Polonia Society of Korona, Inc.

05-14-2020

W piątek, 8 maja, po długiej chorobie zmarł Jerzy Dubik, wieloletni członek, a potem prezes i wiceprezes Polonia Society of Korona. Tę smutną wiadomość przekazała Małgorzata Holik na profilu facebookowym stowarzyszenia.

Pod postem pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy z wyrazami współczucia dla rodziny i bliskich oraz nawiązujących do zasług śp. Jerzego Dubika. „Przez wiele lat dał się poznać jako wspaniały kolega, doskonały „dowódca” jako Prezes i wyśmienity DJ DU” – napisała Małgorzata Holik.

Warto przypomnieć, że to właśnie za jego kadencji jako prezesa nastąpił moment, na który czekała cała lokalna Polonia przez 27 lat – 20 stycznia 2010 roku została zakupiona posiadłość, słynna już Polanka, która przez ostatnie dziesięć lat była miejscem licznych polonijnych spotkań i zabaw.

Niespełna dwa lata temu stowarzyszenie Polonia Society of Korona, Inc. obchodziło 35-lecie istnienia. Podczas uroczystego balu z okazji 35-lecia Korony, który odbył się w listopadzie 2018 roku, Jerzemu Dubikowi nadano tytuł Członka Honorowego Polonia Society of Korona. Była to bardzo wzruszająca dla wszystkich chwila…

Ostatnie pożegnanie Jerzego Dubika odbędzie się w sobotę, 16 maja. Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godz. 9:00 am w kościele Corpus Christi Catholic Church przy 6175 Datil Pepper Road w St. Augustine, FL. Zgodnie z zaleceniami biskupa wszyscy przed wejściem do kościoła powinni założyć maseczki ochronne (każdy powinien mieć swoją – kościół nie zapewnia środków ochrony). Po mszy świętej odbędzie się pogrzeb na cmentarzu San Lorenzo Cementery w St. Augustine.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com