Krystyna Markut w...

Apel do Polonii

03-28-2020

Krystyna Markut, współzałożycielka Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej na Florydzie i zaangażowana działaczka polonijna, niestrudzenie niesie pomoc rodakom na Ukrainie. W tym roku po raz kolejny zamierza wyruszyć w podróż na dawne Kresy Wschodnie, by wesprzeć mieszkających tam Polaków nie tylko finansowo, ale też dobrym słowem i pamięcią. W związku z planowaną wyprawą zwraca się do Czytelników „Białego Orła” o wsparcie.

Planuję moją kolejną podróż na Ukrainę, ale planowanie nie zawsze można zrealizować. Sytuacja na świecie jest bardzo niepewna, więc mój wyjazd może nie dojść do skutku. Jeżeli nie będzie możliwa podróż do naszych rodaków, to p. Maria Mirecka-Loryś i Danusia Skalska mają wiarygodne kontakty, które możemy wykorzystać w celu przekazania pieniędzy w odpowiednie ręce. Jeżeli i ta możliwość nie będzie mogła być zrealizowana, to oczywiście pieniądze będą zwrócone darczyńcom.

Apeluję do Polonii o pomoc dla naszych ludzi, którzy cierpią teraz jeszcze bardziej ze względu na coraz wyższy koszt życia od czasu rozpoczęcia „putinowskiej wojny”. Czas nagli, ponieważ wyjeżdżam do Polski w połowie maja, a pokwitowania za otrzymane donacje przywiozę we wrześniu po powrocie z Polski. Moje koszty podróży, jak i moich towarzyszek, są naszym wkładem finansowym do akcji pomocy rodakom na dawnych Kresach Wschodnich.

Czeki proszę pisać na moje nazwisko, bo wymiana czeków w Polsce jest długotrwała i kosztowna, więc zabieram do Polski gotówkę.

Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękuję za dobre serca i szczodre donacje.

Z poważaniem

Krystyna Markut


Czeki należy wysyłać na adres:
Krystyna Markut
1208 S Duncan Ave
Clearwater, FL 33756

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com