Zbudowany na...

Polski motocykl wyróżniony na Florydzie

03-19-2020

Motocykl „Nowy Jork – Rzeszów” polskiej firmy Game Over Cycles zdobył nagrodę na tegorocznym zlocie Daytona Bike Week. Impreza odbyła się w dniach 15-18 marca, a zbudowany na Podkarpaciu motocykl zajął pierwsze miejsce w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show w kategorii custom o pojemności silnika powyżej 1000 cm³.

Daytona Bike Week 2020 to jedna z największych imprez motocyklowych na świecie. Co roku bierze w niej udział około 500 tysięcy osób. Rats Hole to bardzo prestiżowy i najdłużej, bo od 1952 roku, organizowany konkurs motocykli customowych na świecie. Nagrodę przyznaną polskiej maszynie odebrali Bobbi oraz Lucy Wawrzaszek – Polacy mieszkający w USA, którzy są właścicielami motocykla i na których zamówienie Game Over Cycles wykonało pojazd.

Motocykl Nowy Jork – Rzeszów (tak brzmi jego pełna nazwa) to unikatowy Harley-Davidson Street Bob typu custom inspirowany Nowym Jorkiem oraz Rzeszowem. Motor wyraża patriotyzm lokalny obydwu małych ojczyzn właścicieli pojazdu. Objawia się to unikatowym wykonaniem motocykla, którego konstrukcja zawiera cechy charakterystyczne architektury danego miasta, lecz są one nie tylko elementami ornamentyki, ale także w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla. Wszystkie elementy konstrukcyjne są wykonane z mosiądzu, stali oraz aluminium, a koła, wydech pokrywa sprzęgła, pokrywa rozrządu, uchwyt hamulca przedniego i piasty kół są dodatkowo pozłacane. Uroczysta premiera motocykla odbyła się w maju 2019 r. w Nowym Jorku w salonie Harley-Davidson of New York City.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com