Zarówno w...
Polonia na...

Kamil Bednarek zagrał na Florydzie

03-16-2020

„Nie bójcie się zmian, bądźcie sobą i mówcie to, co czujecie” – pod takim hasłem na początku marca br. na Florydzie odbyły się dwa koncerty Kamila Bednarka. Artysta wystąpił 1 marca w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres, zaś 6 marca w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater. W obydwu klubach na jego koncert przyszły setki Polaków.

Występy na Florydzie były częścią amerykańskiej trasy Bednarka. Rozpoczęła się ona 29 lutego w Chicago, następne były występy w słonecznym stanie, gdzie artysta zrobił sobie kilkudniowy odpoczynek. Później zagrał jeszcze w Nowym Jorku (7 marca) i Toronto (8 marca).

We wszystkich tych miejscach muzyk zaprezentował swoje utwory w nowych aranżacjach, w myśl projektu „Bednarek inaczej”, o którym mówił m.in. na falach polonijnego radia Polskie Radio 1030 w Chicago.

To jest projekt, który gram z zupełnie innymi muzykami, dlatego jest lekki stresik. To są wspaniali muzycy, ale wszystko jest zupełnie inaczej. Wszystkie piosenki, które moi fani znali dotychczas, dostały nowego życia i są zagrane w nowych gatunkach muzycznych. A to wszystko ma głębsze przesłanie, bo w dzisiejszych czasach ludzie trochę boją się mówić to, co myślą i czują, albo idą za tłumem i ja zawsze uwielbiałem, gdy ktoś mówił „nie”, gdy wszyscy mówili „tak”. (…) Dlatego postanowiłem przypomnieć tymi koncertami, że warto mówić to, co się czuje – dodał artysta, który obecnie pracuje nad nową płytą. Jak zapewniał, będzie ona „reggae-solowa”.

Organizatorem trasy Bednarka w USA była firma Gram-X Promotions z Nowego Jorku. – Dziękujemy za to, że byliście z nami i że razem stworzyliśmy przepiękną atmosferę. (…) Dziękujemy Kamilowi Bednarkowi i jego zespołowi za pozytywna energię jaką wpompował w nas na każdym koncercie i za to, że dał nam dużo radości, miłości i pięknej muzyki ma tej trasie – napisał Grzegorz Fryc, szef Gram-X.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com