Do konkursu...

„Mój Talent” w Klubie „Polonez” w Fort Lauderdale

03-16-2020

W sobotę, 7 marca 2020 r., w siedzibie Klubu Polsko-Amerykańskiego „Polonez” w Fort Lauderdale odbyła się I edycja konkursu dla dzieci „Mój Talent”. Organizatorami tej imprezy byli: Zarząd Klubu Polsko-Amerykańskiego „Polonez” oraz nauczyciele Szkoły Języka Polskiego im. św. Jadwigi Królowej w Pompano Beach.

Widowisko rozpoczęło się efektownymi tańcami starej Warszawy oraz polką w wykonaniu zespołu tańca Polonia. Następnie 3-osobowe profesjonalne jury zasiadło przy specjalnie przygotowanym pulpicie, sprawdziło jakość przycisków i zaczęła się przygoda z talentami. Do konkursu przystąpiło 27 dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Młodzi artyści zaprezentowali różnorodne talenty w zakresie: śpiewu, gry na instrumentach, baletu, tańca nowoczesnego, gimnastyki artystycznej, malarstwa, karate itp. Byli gorąco oklaskiwani przez zaaferowane jury, rozemocjonowanych rodziców i dziadków, księży z Polskiej Misji Katolickiej Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach i zaproszonych gości. Wszyscy widzowie byli wzruszeni i dumni z wysokiego poziomu umiejętności zaprezentowanych przez przedstawicieli młodego pokolenia Polaków mieszkających na Florydzie. Na docenienie zasługują rodzice, którzy tyle wysiłku wkładają w wszechstronne  wychowanie swoich pociech, wożąc je na dodatkowe zajęcia.

Po zakończeniu występów dziecięcych jury udało się na obrady, a na scenie, ku uciesze dzieci i dorosłych,  pojawiły się fikuśnie ubrane panie nauczycielki, które  z fantazją odtańczyły przygotowany przez siebie układ taneczny, po czym jury dziecięce oceniło ich występ. W czasie przerwy wszystkie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci pizzy i napojów ufundowanych przez klub, zaś dorośli pyszny bigos z chlebkiem ufundowany przez Krakus Deli oraz ciasto, kawę i herbatę również ufundowane przez klub.  Po przerwie jury ogłosiło werdykt: wszyscy artyści zajęli pierwsze miejsce. Otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Następnie nastąpiła sesja zdjęciowa. Wspólna impreza klubu i szkoły zakończyła się sukcesem. Wróży to bardzo udaną i efektywną współpracę w przyszłości. Na pewno zostanie zorganizowana II edycja konkursu „Mój  Talent” w przyszłym roku, do której już teraz zaproszone są wszystkie utalentowane dzieci.               

Danuta Zjawińska


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,1219.html

wróć
~Bolo
2020-03-16 18:21:35
Zgłoś do moderacji
Brawo Szkola Krolowej Jadwigi.Wiecej takich imprez ale samodzielnych.Pod plaszczykiem Klubu Poloneza nie robcie ich wiecej.Taka impreze mozecie stworzyc sami.

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com