Stanisław Górka...

Występ Stanisława Górki w Klubie Sobieski w Greenacres

03-16-2020

8 marca w Klubie Sobieski w Greenacres na Florydzie wystąpił popularny aktor warszawski, Stanisław Górka, w skrzącej się angielskim humorem farsie o relacjach damsko-męskich pt. „One i My!”. Stanisław Górka jest pedagogiem i popularnym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.

Widzowie pamiętają go przede wszystkim z serialu „Plebania", w którym grał rolę Zbyszka – kościelnego, ale także z filmów Kazimierza Kutza: „Zawrócony”, „Pułkownik Kwiatkowski” oraz Andrzeja Wajdy: „Dyrygent” i „Biesy”. Stanisław Górka jest liderem założonego w 1992 roku Towarzystwa Teatralnego „Pod Górkę” – teatru specjalizującego się w kameralnych formach wokalno-aktorskich. Z niemal trzydziestoma premierowymi spektaklami aktorzy Teatru „Pod Górkę” zjeździli cały świat, grając kilka tysięcy spektakli. Przedstawienie „One i My” oparte jest na światowej sławy książkach australijskich ekspertów w dziedzinie stosunków damsko-męskich: Barbary i Alana Pease. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła spektakl i wykonawcę niekończącymi się brawami. Na zakończenie każda z pań dostała od zarządu klubu Sobieski i Stanisława Górki piękny czerwony goździk z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Jurek Tabor

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com