Ewa Spychalska nowym prezesem Klubu Polonez w North Lauderdale

02-08-2020

W poniedziałek 3 lutego w Polsko-Amerykańskim Klubie Polonez w North Lauderdale odbyły się wybory nowego Zarządu. Wygrała je Ewa Spychalska, która zdobyła 56 głosów, zaś Włodzimierz Trawiński 16 głosów. Dotychczasowy prezes Tadeusz Jankowski nie kandydował.

Ewa Spychalska członkiem klubu Polonez jest od 12 lat, a na prezesa kandydowała po raz pierwszy. W rozmowie z „Białym Orłem” przyznała, że chciałaby dokonać kilku zmian. – Uważam, że zawsze trzeba poszukiwać nowych form. Mam parę propozycji dla moich kolegów, ale decyzje muszą zapadać kolegialnie. Imprezy muszą iść dwutorowo. Z jednej strony trzeba mieć na uwadze sezon ludzi przyjezdnych, często aktywnych i tych młodszych, ale trzeba też robić coś dla tych starszych, do których zaliczam się także ja – mówi nowa prezes.

Pani Ewa chce również zmienić podejście do zebrań klubowych. – Żeby nie były one ograniczone tylko do procedury: ile wydaliśmy, ile wpłynęło, kto został zaprzysiężony, kto umarł, tylko aby każdy element tego naszego zebrania przyciągał członków. Sama procedura nie przyciąga. Takim elementem mogłoby być wspólne śpiewanie znanej piosenki – mówi Spychalska, która w planach ma też zaproszenie w marcu młodej oficer policji, która będzie opowiadać o tym, co robić w trudnych sytuacjach, które mogą spotkać każdego.

Tadeusz Jankowski, który rządził klubem trzy kadencje (2008, 2013-2014 i 2018-2019) zapewnia, że liczący 160 członków klub jest w bardzo dobrej kondycji. – Ostatnie dwa lata były bardzo dobre. Organizowaliśmy około 18-20 imprez rocznie. Poza tym odwiedziło nas dużo zespołów z Polski. W klubie pozmienialiśmy maszyny do klimatyzacji (3 AC units), co kosztowało 40 tys. dolarów, odmalowaliśmy dach, co wyniosło ponad 25 tys. dolarów, na co mamy 10-letnią gwarancję. W środku cały klub został odmalowany, odświeżony nowymi dekoracjami. Była to więc myślę udana kadencja. Projektów było dużo, co wymagało ode mnie sporo czasu, no ale przecież po to właśnie zostałem prezesem – mówi w rozmowie z „Białym Orłem”. – Członkowie nie są obciążani żadnymi opłatami, bo klub dobrze prosperuje i jest w bardzo dobrej sytuacji – dodaje.  

opr. bo

wróć
~Staszek R
2020-02-27 20:12:39
Zgłoś do moderacji
Jankowski wydal pieniadze,ktore zaoszczedzili poprzedni prezesi,teraz sie chelpi ze Klub wyglada dobrze.Ale co pozatym Jankowski zrobil dla Klubu,ze tak go nie lubia???
~NFT
2020-02-10 19:21:47
Zgłoś do moderacji
160 czlononkow, to sukces? O poziomie klubu swiadcza odwiedzajacy i czlonkowie, a nie elektryczne gniazdka za 40 tysiecy ;)

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com