Promocja polskiej kuchni w Palm Coast

02-06-2020

Polacy z Polonia...
Impreza odbyła się...
Aromaty świeżo...

W dniach 25-26 stycznia 2020 roku Polacy z Polonia Society of Korona wzięli udział w tegoorocznym Home&Lifestyle Show. Impreza odbyła się we Flagler Palm Coast High School i przyciągnęła tysiące uczestników, dlatego dla Polonii były to pracowite dni.

Polskie stoisko było jednym z kilkuset. – Jak zwykle zadbaliśmy o stronę gastronomiczną wydarzenia i tradycyjnie już zapraszaliśmy wszystkich na polskie domowe przysmaki – mówi Małgorzata Świerczyńska-Holik, rzeczniczka Polonia Society of Korona w Bunnell. – Aromaty świeżo przygotowywanych pierożków, kiełbasy czy placków ziemniaczanych nie pozwoliły przejść obojętnie obok naszego stanowiska. Mamy już nawet stałych klientów na Home Show, którzy cały rok czekają na spotkanie z polską kuchnią – dodaje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com