Promocja polskiej kuchni w Palm Coast

02-06-2020

Polacy z Polonia...
Impreza odbyła się...
Aromaty świeżo...

W dniach 25-26 stycznia 2020 roku Polacy z Polonia Society of Korona wzięli udział w tegoorocznym Home&Lifestyle Show. Impreza odbyła się we Flagler Palm Coast High School i przyciągnęła tysiące uczestników, dlatego dla Polonii były to pracowite dni.

Polskie stoisko było jednym z kilkuset. – Jak zwykle zadbaliśmy o stronę gastronomiczną wydarzenia i tradycyjnie już zapraszaliśmy wszystkich na polskie domowe przysmaki – mówi Małgorzata Świerczyńska-Holik, rzeczniczka Polonia Society of Korona w Bunnell. – Aromaty świeżo przygotowywanych pierożków, kiełbasy czy placków ziemniaczanych nie pozwoliły przejść obojętnie obok naszego stanowiska. Mamy już nawet stałych klientów na Home Show, którzy cały rok czekają na spotkanie z polską kuchnią – dodaje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com