Sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski spotkał się z Polonią w Polskim Centrum w Clearwater

02-03-2020

Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara

W piątek, 24 stycznia, Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odwiedził sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

W spotkaniu udział wzięli licznie przedstawiciele lokalnych polonijnych organizacji i stowarzyszeń. Polskie Centrum reprezentowali: prezes Michał Bąk z małżonką, wiceprezes Bunia Przychodzień z mężem oraz koordynator ds. imprez Jola Piątek z mężem. Na sali obecni byli również pułk. Jarosław Jabłoński i pułk. Maciej Zaborowski z bazy wojskowej w Tampie na Florydzie, Walter Gołębiewski – prezydent Kongresu Polonii Amerykańskiej zachodniej Florydy i prezes Światowej Rady Badań nad Polonią, Anna Slavov – prezes i Danuta Skorzewska – sekretarz klubu Polonia, Inc. w St. Petersburg, Tadeusz Cyrwus – prezes Koła Podhalan #79 na Florydzie, Wacław Górski – prezes Związku Sybiraków na Florydzie z Antonią Hubską, sekretarz Związku, Ewa Skibicki – prezes Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w St. Petersburg, Jerzy Suwała reprezentujący Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów na Florydzie, Ala Głowacki – prezes Związku Seniorów w Polskim Centrum, Irena Bogusiewicz – dyrektor oraz Elżbieta Kolanko i Beata Nowakowska reprezentujące Polską Szkołę im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater, Elżbieta Leśniak – dyrektor Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs.

Po smacznym obiedzie każdy z przedstawicieli przedstawił swoją rolę w rozpowszechnianiu kultury i języka polskiego. Następnie pan Adam Kwiatkowski wręczył odznaczenie dla prezesa Klubu Podhalan nr 79 na Florydzie Tadeusza Cyrwusa za wieloletnią pracę i zasługi w rozpowszechnianiu i promowaniu kultury góralskiej – relacjonuje pani Jola Piątek. – Była też chwila na wymianę poglądów i rozmowę o planach na dalszą współpracę między wszystkimi klubami polonijnymi na terenie Tampa Bay – dodaje. Spotkanie na zdjęciach uwiecznił jak zawsze niezastąpiony Roman Koczwara.

Minister Kwiatkowski przy okazji kilkudniowego pobytu na Florydzie złożył także w niedzielę, 26 stycznia, wizytę w Polskiej Misji Katolickiej w Pompano Beach. Wziął także udział w spotkaniu opłatkowym Rodziny Radia Maryja.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com