Fot. Albert...

„Za kratą są zielone drzewa”

02-03-2020

22 stycznia w sali bibliotecznej klubu Sobieski w Greenacres odbył się pokaz filmu Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków pt. „Za kratą są zielone drzewa”. Ta filmowa opowieść to uniwersalne studium kobiecej wytrwałości i odwagi.

To film o naturalnej potrzebie wolności człowieka, o sile młodości i umiłowaniu piękna, które w obliczu tragedii daje siłę do dalszego życia. Grażyna Chrostowska to poetka, przedstawicielka pokolenia Kolumbów i działaczka. Aresztowana w 1941 r. trafiła do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Tam, razem ze współwięźniarkami przeżywała gehennę nazistowskiej kaźni. Uciekając w świat sztuki i pisząc wiersze, buduje własną przyspieszoną dojrzałość, zaś współtowarzyszkom na przekór nieludzkim warunkom obozowego życia daje cień nadziei na zmianę losu. To film, który powinien obejrzeć każdy.

Jerzy Tabor

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com