Keith Bell...
Andrzej...

Prelekcje na temat właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

02-03-2020

„Make kapusta great again” – pod tym hasłem Keith Bell opowiadał 17 stycznia w klubie Sobieski w Greenacres o tym, jak dbać o florę bakteryjną i zdrowy układ trawienny.

Badania naukowe dowodzą, że żołądek jest „drugim mózgiem” z uwagi na bezpośrednie połączenia nerwowe między tymi dwoma narządami. Przykładowo: pusty żołądek wysyła sygnał do mózgu, że jesteśmy głodni, pełny żołądek informuje mózg o sytości. Nieprawidłowa flora bakteryjna może być przyczyną wielu chorób, w tym depresji – twierdził Keith Bell, który opowiadał również o metodach zbadania flory bakteryjnej pod względem obecności lub braku pewnych szczepów bakterii oraz o równowadze między „dobrymi” i „złymi” bakteriami w przewodzie pokarmowym oraz wyjaśniał, jak uzupełnić niedobór poprzez zażywanie odpowiednich prebiotyków. Spotkaniu towarzyszyła degustacja kiszonej kapusty, która zawiera ogromne ilości pożytecznych dla organizmu mikrobów, a na koniec uczestnicy zjedli 20 funtów przepysznej czarnej czekolady, czyli idealnego pożywienia dla „dobrych” bakterii.

Tydzień później, 25 stycznia, w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski odbyło się natomiast spotkanie z Andrzejem Matuszewskim, autorem książki pod intrygującym tytułem „Wellness, zdrowy styl życia, czyli  jak w dobrym zdrowiu dożyć 120 lat”. Andrzej Matuszewski jest założycielem Fundacji Wellness oraz Floryda Wellness Health Academy, pierwszej szkoły o ogólnoświatowym zasięgu, kształcącej trenerów personalnych wellness – lekarzy zdrowia, którzy uczą jak prowadzić genetycznie zgodny styl życia. Szkoła jest dostępna dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak przywrócić naturalną zdolność organizmu do samouzdrawienia się. Andrzej Matuszewski kolejno omawiał takie punkty swojego programu jak odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz aspekty psychologiczne. Spotkanie zakończyło się ożywioną dyskusją.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

W niedzielę, 20 września, Polonia z Clearwater i okolic spotkała się w Polskim Centrum im. Jana Pawła II na tradycyjnych dożynkach. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia na salę sztandaru Polskiego Centrum oraz wniesienia dożynkowych wieńców. Uroczystemu pochodowi towarzyszył śpiew tradycyjnych dożynkowych przyśpiewek ludowych. Na scenie, przyozdobionej dekoracjami z motywami ludowymi, zaprezentowany został program artystyczny. Goście mogli liczyć również na smaczny obiad. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com