Keith Bell...
Andrzej...

Prelekcje na temat właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

02-03-2020

„Make kapusta great again” – pod tym hasłem Keith Bell opowiadał 17 stycznia w klubie Sobieski w Greenacres o tym, jak dbać o florę bakteryjną i zdrowy układ trawienny.

Badania naukowe dowodzą, że żołądek jest „drugim mózgiem” z uwagi na bezpośrednie połączenia nerwowe między tymi dwoma narządami. Przykładowo: pusty żołądek wysyła sygnał do mózgu, że jesteśmy głodni, pełny żołądek informuje mózg o sytości. Nieprawidłowa flora bakteryjna może być przyczyną wielu chorób, w tym depresji – twierdził Keith Bell, który opowiadał również o metodach zbadania flory bakteryjnej pod względem obecności lub braku pewnych szczepów bakterii oraz o równowadze między „dobrymi” i „złymi” bakteriami w przewodzie pokarmowym oraz wyjaśniał, jak uzupełnić niedobór poprzez zażywanie odpowiednich prebiotyków. Spotkaniu towarzyszyła degustacja kiszonej kapusty, która zawiera ogromne ilości pożytecznych dla organizmu mikrobów, a na koniec uczestnicy zjedli 20 funtów przepysznej czarnej czekolady, czyli idealnego pożywienia dla „dobrych” bakterii.

Tydzień później, 25 stycznia, w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski odbyło się natomiast spotkanie z Andrzejem Matuszewskim, autorem książki pod intrygującym tytułem „Wellness, zdrowy styl życia, czyli  jak w dobrym zdrowiu dożyć 120 lat”. Andrzej Matuszewski jest założycielem Fundacji Wellness oraz Floryda Wellness Health Academy, pierwszej szkoły o ogólnoświatowym zasięgu, kształcącej trenerów personalnych wellness – lekarzy zdrowia, którzy uczą jak prowadzić genetycznie zgodny styl życia. Szkoła jest dostępna dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak przywrócić naturalną zdolność organizmu do samouzdrawienia się. Andrzej Matuszewski kolejno omawiał takie punkty swojego programu jak odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz aspekty psychologiczne. Spotkanie zakończyło się ożywioną dyskusją.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com