„Boże Ciało” to...

Premiera „Bożego Ciała” w Miami

01-23-2020

– Kibicujemy z całego serca naszemu kandydatowi do Oskara i trzymamy kciuki – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Eva Baker, dyrektor Polish Film Festival Miami. 21 lutego 2020 roku fundacja organizuje w Tower Theater Miami premierowy pokaz „Bożego Ciała” Jana Komasy, czyli produkcji nominowanej do najważniejszej nagrody filmowej w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny.  

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i zaczyna marzyć, by zostać księdzem. Kiedy zostaje warunkowo zwolniony, dostaje szansę pracy i ułożenia sobie życia. Idąc za głosem swych marzeń, korzystając z niespodziewanego splotu wydarzeń, nadarza się okazja, by w przebraniu księdza pełnić posługę kapłańską w małym miasteczku. Młody ksiądz budzi w mieszkańcach wiele kontrowersji, a jego nauki zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Uważamy, że nasz film ma spore szanse na Oscara – mówi Eva Baker. – „Konkurs” taki jak Oscary i ogromna maszyna, jaką jest Hollywood, lubią niespodzianki. Naszym największym „przeciwnikiem” jest film „Parasite” z Korei Południowej. Ale jest też „Pain and Glory” Pedro Almodovara, który też jest mocną konkurencją. Pozostaje nam trzymać kciuki za Jana Komasę, Bartosza Bielenię i całą ekipę – dodaje.

Północno-amerykańską premierę film Jana Komasy miał na festiwalu w Toronto. Premiera w Stanach Zjednoczonych odbyła się z kolei w Los Angeles na Festiwalu AFI. Prawa do premiery „Bożego Ciała” w Miami zostały sprzedane festiwalowi MFF, z którym Fundacja Polish Film Festiwal właśnie rozpoczęła współpracę. – W ten sposób realizujemy swoją misję promowania i pielęgnowania osiągnięć współczesnego kina polskiego, jak i samej sztuki filmowej, wśród lokalnej publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodności kulturowej miast Miami i Miami Beach – tłumaczy dyrektorka PFFM.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

37-lecie klubu Polonia Society of Korona, Inc.

W sobotni wieczór, 7 listopada, na słynnej już Polance, odbył się Bal Polonijny zorganizowany przez klub Polonia Society of Korona, Inc., podczas którego celebrowano 37-lecie istnienia tej organizacji. Fot. Facebook.com/ Polonia Society of Korona, Inc.

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com