Fot. H. Stępniak
Fot. H. Stępniak

Tradycyjna polska wigilia w klubie Polonez

01-02-2020

Tradycyjna wigilia to ta, na którą czeka się z utęsknieniem przez cały rok, to zapach choinki i smak tradycyjnych potraw, to atmosfera rodzinnego ciepła i spokoju, to wspólne śpiewanie kolęd.

Nasza polonijna wspólnota spotkała się w klubie Polonez dokładnie 24 grudnia, a udział w tym spotkaniu wzięło około 160 osób, w tym rodziny z Florydy, goście z północy kraju oraz duża grupa pracowników Polskich Linii Lotniczych LOT: stewardess, kapitanów z rodzinami i najmłodszym pokoleniem dzieci – relacjonuje Hanna Stępniak. – Pięknie udekorowaną salę klubu Polonez zdobiły choinki przystrojone ornamentami wigilijnymi oraz dwie szopki. Stoły nakryte były bardzo uroczyście – dodaje.

Celebrowanie święta rozpoczął ks. Stanisław Rakiej wraz z trzema księżmi z Polskiej Misji Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach. – Goście wigilijni podzielili się opłatkiem, po czym podano polskie potrawy, m.in. śledzia w oleju, barszcz czerwony z uszkami, kapustę z grzybami i smażoną rybę oraz makowiec i sernik na deser – wylicza pani Hanna. W międzyczasie na ekranie wyświetlane były kolędy, z których część była również śpiewana. Objedzeni wieczornicy udali się na pasterkę do kościoła w Pompano Beach.

opr. JLS

wróć
~bolek
2020-01-04 23:20:48
Zgłoś do moderacji
Tylko Ks.Rakiej i ja bylismy z tego towarzystwa na PasterceA reszta opoji lezala w domuu.Juz nigdy nie pojde na Pasterke do tego Klubu,Klubu emerytow.

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com