Członkowie klubu...
Teatr Bez Wizy i...

Wigilia w klubie Sobieski w Greenacres

12-19-2019

Jak co roku klub Sobieski w Greenacres na Florydzie 15 grudnia zorganizował spotkanie opłatkowe dla ponad 180 członków klubu i gości. Swoją obecnością zaszczycili klub również księża z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Pompano Beach: Stanisław Rakiej i Sławek Murawka.

Spotkanie rozpoczęło się od występu Teatru Bez Wizy z wzruszającą opowieścią wigilijną opartą na baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, w którym wystąpiły także dzieci z Polskiej Szkoły im. Kopernika w West Palm Beach. Reżyserem była jak zwykle długoletnia dyrektor artystyczna Teatru Bożena Fedak.

Po spektaklu ksiądz Rakiej jak co roku udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym, po czym uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem. Do stołu zostały podane tradycyjne polskie potrawy: sałatka warzywna, śledzik w cebuli, zupa grzybowa, kapusta z fasolą, ryba i pierogi. Nie zabrakło oczywiście makowca i szarlotki na deser. W domowej atmosferze oraz przy rozmowach i akompaniamencie kolęd uczestnicy spotkania miło spędzili niedzielny wieczór.

Albert Stępniak

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com