Kongresy 60...

Już w styczniu w Miami odbędzie się kolejna edycja Kongresu 60 milionów

12-18-2019

Już po raz trzeci Kongres 60 milionów zagości w Miami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 stycznia 2020 r. Kongres jest jedną z najważniejszych inicjatyw adresowanych do polskiej diaspory rozproszonej w różnych zakątkach ziemi. Idea ma służyć umacnianiu pozycji Polski na arenie międzynarodowej, a drogą do tego ma być współpraca Polaków oraz ludności polskiego pochodzenia, nie tylko w wymiarze gospodarczym.

Miami jest miejscem szczególnym na naszej mapie, gdyż to właśnie tutaj w roku 2018 odbyła się pierwsza edycja Kongresu. Po sukcesach ubiegłorocznych edycji, które miały miejsce w sześciu miastach, na dwóch kontynentach, poprzeczka jest zawieszona naprawdę wysoko. Jak zwykle wydarzenie będzie się składać z dwóch części – merytorycznej oraz networkingowej – mówi Grzegorz Fryc, pomysłodawca oraz twórca Kongresu.

Tegoroczną edycję w Miami rozpocznie turniej golfowy, który odbędzie się 23 stycznia. Po sportowych emocjach przyjdzie kolej na część kongresową. W piątek, 24 stycznia, wydarzenie zainauguruje panel dotyczący pozycji Polski na świecie. Kolejna część będzie poświęcona medycynie. Uczestnicy Kongresu będą także mieli możliwość porozmawiania o inwestycjach, tajnikach nowych technologii, a także sukcesach polskich liderów, menadżerów i przedsiębiorców. Wydarzenie zamknie dyskusja dotycząca roli i pozycji polskich organizacji na świecie.

Nazwa Kongresu nawiązuje do sumy liczby Polaków żyjących w kraju oraz Polaków i osób pochodzenia polskiego mieszkających poza granicami ojczyzny. Inicjatywa zostało zainaugurowana w roku 2018, kiedy Polska świętowała setną rocznicę odzyskania niepodległości. Misją Kongresu jest umacnianie poczucia jedności pomiędzy Polakami z całego świata, którego odbiciem ma stać się silniejsza pozycja kraju na arenie międzynarodowej. W wydarzeniu, oprócz przedstawicieli świata biznesu, uczestniczą reprezentanci polskiego rządu, władz lokalnych, ambasad oraz konsulatów, a także eksperci, naukowcy, liderzy sieci przedsiębiorców oraz przedstawiciele trzeciego sektora. Wydarzenie coraz mocniej przyciąga młodych przedstawicieli Polonii, którzy w przyszłości będą odpowiadać za budowanie relacji pomiędzy ojczyzną a państwem przyjmującym.

O prężności inicjatywy świadczy fakt, że z roku na rok przybywa miast, które goszczą Kongres. W 2018 r. wydarzenie odbywało się w Miami, Rzeszowie oraz Buffalo. W mijającym roku Kongres udało się także zorganizować w Berlinie, Londynie oraz Nowym Jorku. W 2020 na mapie pojawiają się także Mediolan i Chicago oraz Toronto, które zastąpi Buffalo – podsumowuj Grzegorz Fryc.

Szczegóły dotyczące Kongresu 60 milionów można znaleźć na stronie www.60mln.pl.

Sylwia Mazur

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com