Mikołajki w Klubie Sobieski w Greenacres

12-12-2019

Uwielbiana przez...
Elbląskie Diamenty...
Mikołaj i Śnieżynka...

8 grudnia 2019 r. do klubu Sobieski w Greenacres na Florydzie przyjechał Mikołaj. Była to coroczna impreza dla dzieci, organizowana przez klub Sobieski wspólnie z Polską Szkołą im. M. Kopernika w West Palm Beach, a głównodowodzącą była Kasia Konopka, dyrektor szkoły. Sala balowa była udekorowana elementami typowymi dla Bożego Narodzenia. Były m.in. bałwanki, bombki, choinki, a jedną z nich dzieci ubrały ozdobami, które oczywiście same wcześniej wykonały.

Zabawy i konkursy prowadziła Śnieżynka, czyli Gosia Majewska, uwielbiana przez dzieci nauczycielka z Polskiej Szkoły w Pompano Beach. Kuchnia klubowa zadbała o dziecięce podniebienia, była więc pizza, ale też własnego wyrobu naleśniki z serem lub owocami, polewane bitą śmietaną i sosem czekoladowym, pierogi i mnóstwo innych pyszności. Atrakcją był koncert elbląskiego chóru Diamenty, który przedstawił program z kolędami w nowoczesnej aranżacji.

Dzieci były bardzo grzeczne, bo przecież Mikołaj rozdaje prezenty tylko dla grzecznych dzieci. Śnieżynka wraz z Mikołajem rozdali całe mnóstwo podarunków, a na koniec Śnieżynka wysypała cały worek z białym, puszystym śniegiem.

Albert Stępniak

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com