Bieszczadzki klimat na słonecznej Florydzie

10-08-2019

Polonijny biwak na...
Fot. Archiwum Klubu...
Fot. Archiwum Klubu...
Fot. Archiwum Klubu...
Fot. Archiwum Klubu...
Fot. Archiwum Klubu...

W pierwszy weekend października na Polance Klubu Korona w Bunnell odbył się pierwszy polonijny biwak, czyli „Noc pod namiotami”. Pierwsi biwakowicze pojawili się już w piątkowe popołudnie – rozstawione zostały namioty, zapłonęło ognisko, a DJ Andrzej zadbał o muzykę.

Sobota rozpoczęła się zabawą integracyjną dla dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły im. Marii Konopnickiej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla najmłodszych biwakowiczów, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności kulinarne, przygotowując biwakową zupę w kociołku, oraz sprawnościowe – pokonując specjalny tor przeszkód oraz ćwicząc celność i budując prawdziwy szałas! Dzieciom wyświetlono też film edukacyjny o wężach żyjących na Florydzie oraz przeprowadzono praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Ogromną atrakcją dla dzieci okazała się też wizyta zaprzyjaźnionego z Polonią przedstawiciela lokalnego plemienia indiańskiego. „Niedźwiedzi Pazur” opowiedział o tradycjach i obrzędach plemiennych, objaśnił znaczenie indiańskich symboli, uczył dzieci śpiewu obrzędowych pieśni i pokazał, jak zrobić prawdziwy indiański talizman. Kiedy dzieci spędzały czas na zabawie i nauce, ich rodzice również doskonale się bawili przy ognisku i dźwiękach gitar. W niedzielny poranek, na zakończenie biwaku, na Polance została odprawiona polowa msza św. A już wkrótce (13 października) kolejna okazja do zabawy na Polance – polonijny Octoberfest!

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com