Bieszczadzki klimat na słonecznej Florydzie

10-08-2019

Polonijny biwak na...
Fot. Archiwum Klubu...
Fot. Archiwum Klubu...
Fot. Archiwum Klubu...
Fot. Archiwum Klubu...
Fot. Archiwum Klubu...

W pierwszy weekend października na Polance Klubu Korona w Bunnell odbył się pierwszy polonijny biwak, czyli „Noc pod namiotami”. Pierwsi biwakowicze pojawili się już w piątkowe popołudnie – rozstawione zostały namioty, zapłonęło ognisko, a DJ Andrzej zadbał o muzykę.

Sobota rozpoczęła się zabawą integracyjną dla dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły im. Marii Konopnickiej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla najmłodszych biwakowiczów, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności kulinarne, przygotowując biwakową zupę w kociołku, oraz sprawnościowe – pokonując specjalny tor przeszkód oraz ćwicząc celność i budując prawdziwy szałas! Dzieciom wyświetlono też film edukacyjny o wężach żyjących na Florydzie oraz przeprowadzono praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Ogromną atrakcją dla dzieci okazała się też wizyta zaprzyjaźnionego z Polonią przedstawiciela lokalnego plemienia indiańskiego. „Niedźwiedzi Pazur” opowiedział o tradycjach i obrzędach plemiennych, objaśnił znaczenie indiańskich symboli, uczył dzieci śpiewu obrzędowych pieśni i pokazał, jak zrobić prawdziwy indiański talizman. Kiedy dzieci spędzały czas na zabawie i nauce, ich rodzice również doskonale się bawili przy ognisku i dźwiękach gitar. W niedzielny poranek, na zakończenie biwaku, na Polance została odprawiona polowa msza św. A już wkrótce (13 października) kolejna okazja do zabawy na Polance – polonijny Octoberfest!

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com