Halloweenowe...

Jesień pełna rozrywki w polskich klubach na Florydzie

10-06-2019

Lato minęło, a z nim największe upały. Można więc odetchnąć i… ruszyć w tany! Jednak nie tylko zabawy taneczne znajdują się w jesiennym kalendarzu wydarzeń polskich klubów na Florydzie. Na jakie atrakcje może liczyć Polonia w drugiej połowie października?

W sobotę, 19 października, Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater będzie obchodziło 24-lecie istnienia. Z tej okazji odbędzie się uroczysty obiad, a po nim do tańca zagra zespół „Razem”. Tydzień później na fanów polskiej muzyki rozrywkowej czeka prawdziwa muzyczna bomba – w Polskim Centrum wystąpi gwiazdor rock-polo – Sławomir. Czy będzie to najgorętszy koncert roku, jak zapowiadają organizatorzy? Warto się przekonać osobiście! Październik w Polskim Centrum zakończy zabawa halloweenowa, która odbędzie się w sobotę 26 października. Do tańca porwie zespół Sweet Harmony, a w programie jest też konkurs na najlepsze przebranie.

W tyle, jeśli chodzi o atrakcje, nie pozostaje Klub Sobieski w Greenacres. 11 października odbędzie się spotkanie z polską psychoterapeutką Iwoną Szukielojc-Kizziah, która opowie, jak radzić sobie ze stresem i depresją, a tydzień później w klubie prelekcję wygłosi Jerzy Zięba. W międzyczasie wrażeń kulturalnych i mnóstwa powodów do śmiechu dostarczy Jerzy Tabor, prezentując program rozrywkowy „Róbmy swoje”. A ostatnią sobotę października można w Klubie Sobieski odbędzie się tradycyjnie Halloween.

Klub Korona aż dwukrotnie w październiku zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej zabawy na Polankę w Bunnell. 13 października odbędzie się piknik „Octoberfest”, czyli biesiadne spotkanie z kufelkiem, natomiast 26 października zaplanowany jest piknik halloweenowy.

Halloween Party w rytmach disco odbędzie się też w sobotę, 26 października, w Klubie Polonez w North Lauderdale. W programie imprezy będą konkursy i niespodzianki, a o muzykę zadba Dj Irek Roszkowski.

Na Strasznie Fajną Zabawę wpisującą się w klimat – jak sama nazwa wskazuje – Halloween, zaprasza także Stowarzyszenie Polskiego Dziedzictwa w Sarasocie. Goście proszeni są o przybycie w kostiumach, a w nagrodę czekać na nich będą… potworne przekąski! Wcześniej, w niedzielę 13 października, w Sarasocie odbędą się uroczyste obchody Dnia Pułaskiego, celebrujące dziedzictwo, jakie zostawił w spuściźnie generał zasłużony zarówno dla Polski, jak i dla Ameryki.

„Biały Orzeł” życzy dobrej zabawy i zaprasza do dzielenia się z nami informacjami o ciekawych wydarzeniach w Waszej okolicy!

JLS

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com