Halloweenowe...

Jesień pełna rozrywki w polskich klubach na Florydzie

10-06-2019

Lato minęło, a z nim największe upały. Można więc odetchnąć i… ruszyć w tany! Jednak nie tylko zabawy taneczne znajdują się w jesiennym kalendarzu wydarzeń polskich klubów na Florydzie. Na jakie atrakcje może liczyć Polonia w drugiej połowie października?

W sobotę, 19 października, Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater będzie obchodziło 24-lecie istnienia. Z tej okazji odbędzie się uroczysty obiad, a po nim do tańca zagra zespół „Razem”. Tydzień później na fanów polskiej muzyki rozrywkowej czeka prawdziwa muzyczna bomba – w Polskim Centrum wystąpi gwiazdor rock-polo – Sławomir. Czy będzie to najgorętszy koncert roku, jak zapowiadają organizatorzy? Warto się przekonać osobiście! Październik w Polskim Centrum zakończy zabawa halloweenowa, która odbędzie się w sobotę 26 października. Do tańca porwie zespół Sweet Harmony, a w programie jest też konkurs na najlepsze przebranie.

W tyle, jeśli chodzi o atrakcje, nie pozostaje Klub Sobieski w Greenacres. 11 października odbędzie się spotkanie z polską psychoterapeutką Iwoną Szukielojc-Kizziah, która opowie, jak radzić sobie ze stresem i depresją, a tydzień później w klubie prelekcję wygłosi Jerzy Zięba. W międzyczasie wrażeń kulturalnych i mnóstwa powodów do śmiechu dostarczy Jerzy Tabor, prezentując program rozrywkowy „Róbmy swoje”. A ostatnią sobotę października można w Klubie Sobieski odbędzie się tradycyjnie Halloween.

Klub Korona aż dwukrotnie w październiku zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej zabawy na Polankę w Bunnell. 13 października odbędzie się piknik „Octoberfest”, czyli biesiadne spotkanie z kufelkiem, natomiast 26 października zaplanowany jest piknik halloweenowy.

Halloween Party w rytmach disco odbędzie się też w sobotę, 26 października, w Klubie Polonez w North Lauderdale. W programie imprezy będą konkursy i niespodzianki, a o muzykę zadba Dj Irek Roszkowski.

Na Strasznie Fajną Zabawę wpisującą się w klimat – jak sama nazwa wskazuje – Halloween, zaprasza także Stowarzyszenie Polskiego Dziedzictwa w Sarasocie. Goście proszeni są o przybycie w kostiumach, a w nagrodę czekać na nich będą… potworne przekąski! Wcześniej, w niedzielę 13 października, w Sarasocie odbędą się uroczyste obchody Dnia Pułaskiego, celebrujące dziedzictwo, jakie zostawił w spuściźnie generał zasłużony zarówno dla Polski, jak i dla Ameryki.

„Biały Orzeł” życzy dobrej zabawy i zaprasza do dzielenia się z nami informacjami o ciekawych wydarzeniach w Waszej okolicy!

JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com