Polonijne Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

10-06-2019

Dary pobłogosławił...
Polonijne Dożynki...
Dożynki...
Dzieci z polskich...
Korowód z darami....
We wspólnych...
Zabawa zakończyła...
Fot. Archiwum PC
Fot. Archiwum PC
Fot. Archiwum PC
Fot. Archiwum PC
Fot. Archiwum PC

22 września 2019 roku w audytorium Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbyły się Dożynki Polonijne. Była to wspólna impreza gospodarzy: klubu Polonia Inc. z St. Petersburg oraz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego.

Polonijne Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Pawła w St. Petersburg. Główna część odbyła się w Polskim Centrum, gdzie dary pobłogosławił ks. Zbigniew Łaś z Polskiej Misji. Nie zabrakło też pięknego, tradycyjnego wieńca.

W programie artystycznym wzięły udział m.in. dzieci z polskich szkół w Tarpon Springs i Clearwater, które przypomniały ideę święta plonów. Na scenie wystąpił zespół Sweet Harmony, przy muzyce którego zabawa zakończyła się po północy.

We wspólnych dożynkach wzięło udział ponad 400 osób, w tym oficerowie Wojska Polskiego z bazy w Tampie: płk Jarosław Jabłoński, płk Maciej Zaborowski, płk Leszek Kowalczyk i mjr Michał Przywalny oraz Walter Gołębiewski – prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Jolanta Zasadna z Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Tampa Bay, prezes Koła Podhalan na Florydzie Tadeusz Cyrwus, Agnieszka Bąk z Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów Polskich na Florydzie, Wacław Górski ze Związku Sybiraków na Florydzie.

Impreza bardzo nam się udała – mówi Michał Bąk, prezes Polskiego Centrum w Clearwater, podkreślając wspólnotowy charakter dożynek.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com