Polonijne Dożynki w Polskim Centrum w Clearwater

10-06-2019

Dary pobłogosławił...
Polonijne Dożynki...
Dożynki...
Dzieci z polskich...
Korowód z darami....
We wspólnych...
Zabawa zakończyła...
Fot. Archiwum PC
Fot. Archiwum PC
Fot. Archiwum PC
Fot. Archiwum PC
Fot. Archiwum PC

22 września 2019 roku w audytorium Polskiego Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbyły się Dożynki Polonijne. Była to wspólna impreza gospodarzy: klubu Polonia Inc. z St. Petersburg oraz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego.

Polonijne Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Pawła w St. Petersburg. Główna część odbyła się w Polskim Centrum, gdzie dary pobłogosławił ks. Zbigniew Łaś z Polskiej Misji. Nie zabrakło też pięknego, tradycyjnego wieńca.

W programie artystycznym wzięły udział m.in. dzieci z polskich szkół w Tarpon Springs i Clearwater, które przypomniały ideę święta plonów. Na scenie wystąpił zespół Sweet Harmony, przy muzyce którego zabawa zakończyła się po północy.

We wspólnych dożynkach wzięło udział ponad 400 osób, w tym oficerowie Wojska Polskiego z bazy w Tampie: płk Jarosław Jabłoński, płk Maciej Zaborowski, płk Leszek Kowalczyk i mjr Michał Przywalny oraz Walter Gołębiewski – prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Jolanta Zasadna z Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Tampa Bay, prezes Koła Podhalan na Florydzie Tadeusz Cyrwus, Agnieszka Bąk z Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów Polskich na Florydzie, Wacław Górski ze Związku Sybiraków na Florydzie.

Impreza bardzo nam się udała – mówi Michał Bąk, prezes Polskiego Centrum w Clearwater, podkreślając wspólnotowy charakter dożynek.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com