Dożynki w klubie Sobieski

09-20-2019

Tradycyjny korowód...
Ks. Stanisław...
Przedstawicielki...

Jak co roku klub Sobieski w Greenacres na Florydzie zorganizował tradycyjne polskie dożynki połączone z piknikiem. Przybyło kilkaset osób, głównie przedstawicieli florydzkiej Polonii. Impreza rozpoczęła się w sali balowej tradycyjnym korowodem i występem artystycznym w reżyserii Bożeny Fedak, w którym wystąpili aktorzy teatru Bez Wizy, dzieci z polskiej szkoły im. Mikołaja Kopernika w West Palm Beach oraz tancerze zespołu Polonia z zaprzyjaźnionego klubu Polonez w Fort Lauderdale.

W przyklubowym parku grała muzyka do tańca, a prawdziwym rarytasem były polskie dania przygotowane w klubowej kuchni pod przewodnictwem Joli Idzikowskiej. Największym powodzeniem cieszyły się – jak zwykle – pierogi, golonka, kaszanka, kiełbaski i inne smakołyki uwielbiane przez naszych rodaków.

Dzieci miały okazję poszaleć na 11-metrowej zjeżdżalni i dmuchanym zamku oraz pomalować twarze w tygryski i misie. Ponadto przedstawicielki polskiej szkoły zorganizowały zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznały, jak stworzyć gigantyczne bańki mydlane, ludziki z kukurydzy, naszyjniki z kolorowego makaronu oraz stempelki z ziemniaków.

Współpraca między polonijnymi instytucjami daje kolosalne efekty. Chciałabym bardzo gorąco podziękować szkole, dyrektor Kasi Konopce i przedstawicielkom grona pedagogicznego oraz rodzicom, ale przede wszystkim dzieciom za wniesiony wkład w program artystyczny i udział w dożynkach. Ogromne brawa także dla zespołu Polonia i teatru Bez Wizy, dzięki którym mogliśmy rozbawić publiczność. Także klubowa kuchnia stanęła na wysokości zadania i byłam bardzo miło zaskoczona, jak szybko posiłki znikały z podgrzewaczy. Podziękowania również dla księdza Stanisława Rakieja za obecność na imprezie oraz za opiekę modlitewną, która sprawiła, że mieliśmy idealną pogodę na dożynkowy piknik – mówi Beata Paszkiewicz, prezydent klubu Sobieski.

Sezon w Sobieskim został oficjalnie rozpoczęty i do końca roku mamy bardzo wiele imprez. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej www.americanpolishclub.com oraz na Facebooku www.fb.com/americanpolishclub – dodaje pani Beata.

Albert Stępniak

wróć
~Floridian
2019-09-23 00:12:13
Zgłoś do moderacji
Zawsze znajdzie sie ktos co narzeka A sam nic nie dziala dla dobra Polonji !!!
~Polonez
2019-09-21 20:22:23
Zgłoś do moderacji
Ponownie ten Polonez z Fort Louderdale.Naprawde,czy Sobieskiego nie stac zeby samemu zorganizowac Dozynek. Po zeszlorocznych Dozynkach ktos sie wypowiadal o wystepie zespolu z poludnia,dzis to samo.Przeciez ten zespol nic nowego nie prezentuje I wciaz to samo,placy od 7 lat bezs zmian,Zyczynski zadowolony ze kase bije I tylko podpuszcza,ze taki zespol jest potrzebny.Jak potrzebny to niech pracuje spolecznie jak inni czlonkowie zespolu.

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com