Dożynki w klubie Sobieski

09-20-2019

Tradycyjny korowód...
Ks. Stanisław...
Przedstawicielki...

Jak co roku klub Sobieski w Greenacres na Florydzie zorganizował tradycyjne polskie dożynki połączone z piknikiem. Przybyło kilkaset osób, głównie przedstawicieli florydzkiej Polonii. Impreza rozpoczęła się w sali balowej tradycyjnym korowodem i występem artystycznym w reżyserii Bożeny Fedak, w którym wystąpili aktorzy teatru Bez Wizy, dzieci z polskiej szkoły im. Mikołaja Kopernika w West Palm Beach oraz tancerze zespołu Polonia z zaprzyjaźnionego klubu Polonez w Fort Lauderdale.

W przyklubowym parku grała muzyka do tańca, a prawdziwym rarytasem były polskie dania przygotowane w klubowej kuchni pod przewodnictwem Joli Idzikowskiej. Największym powodzeniem cieszyły się – jak zwykle – pierogi, golonka, kaszanka, kiełbaski i inne smakołyki uwielbiane przez naszych rodaków.

Dzieci miały okazję poszaleć na 11-metrowej zjeżdżalni i dmuchanym zamku oraz pomalować twarze w tygryski i misie. Ponadto przedstawicielki polskiej szkoły zorganizowały zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznały, jak stworzyć gigantyczne bańki mydlane, ludziki z kukurydzy, naszyjniki z kolorowego makaronu oraz stempelki z ziemniaków.

Współpraca między polonijnymi instytucjami daje kolosalne efekty. Chciałabym bardzo gorąco podziękować szkole, dyrektor Kasi Konopce i przedstawicielkom grona pedagogicznego oraz rodzicom, ale przede wszystkim dzieciom za wniesiony wkład w program artystyczny i udział w dożynkach. Ogromne brawa także dla zespołu Polonia i teatru Bez Wizy, dzięki którym mogliśmy rozbawić publiczność. Także klubowa kuchnia stanęła na wysokości zadania i byłam bardzo miło zaskoczona, jak szybko posiłki znikały z podgrzewaczy. Podziękowania również dla księdza Stanisława Rakieja za obecność na imprezie oraz za opiekę modlitewną, która sprawiła, że mieliśmy idealną pogodę na dożynkowy piknik – mówi Beata Paszkiewicz, prezydent klubu Sobieski.

Sezon w Sobieskim został oficjalnie rozpoczęty i do końca roku mamy bardzo wiele imprez. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej www.americanpolishclub.com oraz na Facebooku www.fb.com/americanpolishclub – dodaje pani Beata.

Albert Stępniak

wróć
~Floridian
2019-09-23 00:12:13
Zgłoś do moderacji
Zawsze znajdzie sie ktos co narzeka A sam nic nie dziala dla dobra Polonji !!!
~Polonez
2019-09-21 20:22:23
Zgłoś do moderacji
Ponownie ten Polonez z Fort Louderdale.Naprawde,czy Sobieskiego nie stac zeby samemu zorganizowac Dozynek. Po zeszlorocznych Dozynkach ktos sie wypowiadal o wystepie zespolu z poludnia,dzis to samo.Przeciez ten zespol nic nowego nie prezentuje I wciaz to samo,placy od 7 lat bezs zmian,Zyczynski zadowolony ze kase bije I tylko podpuszcza,ze taki zespol jest potrzebny.Jak potrzebny to niech pracuje spolecznie jak inni czlonkowie zespolu.

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com