Ks. Waldemar Maciąg...

Father V. nagrywa z Tracey Coryell

09-16-2019

– Przesłaniem tej piosenki jest utrzymanie stanu zrelaksowania po przebudzeniu i pełne radości powitanie dnia i spotkanych ludzi; to czarująca atmosfera poranka, której docenienie pozwala nie zwariować człowiekowi w ciągu dnia – mówi o swoim tekście napisanym dla Tracey Coryell ks. Waldemar Maciąg z Orlando. Utwór „My meditation” („Moja medytacja”) jest już dostępny w internecie, a na nowej płycie artystki znajdą się jeszcze dwa inne z tekstami Fathera V.

Tracey Coryell to żona jednego z najlepszych na świecie gitarzystów jazzowych Larrego Coryell – Godfather of fusion. Tracey tworzy muzykę z pogranicza popu, rocka i country i taki właśnie jest też utwór „My meditation” z tekstem ks. Waldemara.

Nagraliśmy ten utwór w The Fish Tank Recording Studio w przepięknym St. Augustine na Florydzie. Współpracował z nami Lucio Rubino – chrześcijański artysta z zespołu Story Side:B, który ma kilka hitów na liście Billboard – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Father V.

Tekst „My meditation” jest o „magicznej” atmosferze poranka; o ludziach, którzy zaczynają dzień spokojnie i powoli, którzy potrafią się do niego przygotować, a także o tych, którzy potrafią medytować oraz delektować się każdą chwilą. Początek dnia powinien być czarujący i aby tak było, należy odkrywać jego uroki i najpiękniejsze „odsłony”. Stąd w pierwszych zwrotkach jest mowa o znikających przed naszymi oczami gwiazdach i księżycu, o promieniach miłości oraz nadziei pukającego do drzwi; po czym czas, abyśmy pełni optymizmu przywitali się z ludźmi oraz ze szczerego serca życzyli im powodzenia. W tekście jest również o modlitwie i medytacji, której towarzyszy zapach kadzidła. Są ludzie, którzy właśnie w taki sposób „ożywiają” pozytywne wibracje, którymi promieniują i którym dzielą się z innymi dlatego właśnie utwór nosi tytuł „Moja medytacja” – tłumaczy proboszcz parafii w Bushnell.

Utwór wyszedł tak dobrze, że Tracey Coryell chce kontynuować współpracę z polskim księdzem. – Gotowy jest już drugi nasz wspólny utwór pt. „Master key”, a praca nad trzecim cały czas trwa. Tracey zdecydowała, że na jej nowej płycie chce mieć trzy utwory ze mną – mówi ks. Waldemar.

Father V na chwilę „przybrał” również rolę menadżera i mediatora. Efekty są zaskakujące. Wkrótce światło dzienne ujrzy również wspólny utwór Tracey Coryell z zespołem Carpe Diem z Radomia, w którym śpiewa Szymon Wydra.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com