Ks. Waldemar Maciąg...

Father V. nagrywa z Tracey Coryell

09-16-2019

– Przesłaniem tej piosenki jest utrzymanie stanu zrelaksowania po przebudzeniu i pełne radości powitanie dnia i spotkanych ludzi; to czarująca atmosfera poranka, której docenienie pozwala nie zwariować człowiekowi w ciągu dnia – mówi o swoim tekście napisanym dla Tracey Coryell ks. Waldemar Maciąg z Orlando. Utwór „My meditation” („Moja medytacja”) jest już dostępny w internecie, a na nowej płycie artystki znajdą się jeszcze dwa inne z tekstami Fathera V.

Tracey Coryell to żona jednego z najlepszych na świecie gitarzystów jazzowych Larrego Coryell – Godfather of fusion. Tracey tworzy muzykę z pogranicza popu, rocka i country i taki właśnie jest też utwór „My meditation” z tekstem ks. Waldemara.

Nagraliśmy ten utwór w The Fish Tank Recording Studio w przepięknym St. Augustine na Florydzie. Współpracował z nami Lucio Rubino – chrześcijański artysta z zespołu Story Side:B, który ma kilka hitów na liście Billboard – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Father V.

Tekst „My meditation” jest o „magicznej” atmosferze poranka; o ludziach, którzy zaczynają dzień spokojnie i powoli, którzy potrafią się do niego przygotować, a także o tych, którzy potrafią medytować oraz delektować się każdą chwilą. Początek dnia powinien być czarujący i aby tak było, należy odkrywać jego uroki i najpiękniejsze „odsłony”. Stąd w pierwszych zwrotkach jest mowa o znikających przed naszymi oczami gwiazdach i księżycu, o promieniach miłości oraz nadziei pukającego do drzwi; po czym czas, abyśmy pełni optymizmu przywitali się z ludźmi oraz ze szczerego serca życzyli im powodzenia. W tekście jest również o modlitwie i medytacji, której towarzyszy zapach kadzidła. Są ludzie, którzy właśnie w taki sposób „ożywiają” pozytywne wibracje, którymi promieniują i którym dzielą się z innymi dlatego właśnie utwór nosi tytuł „Moja medytacja” – tłumaczy proboszcz parafii w Bushnell.

Utwór wyszedł tak dobrze, że Tracey Coryell chce kontynuować współpracę z polskim księdzem. – Gotowy jest już drugi nasz wspólny utwór pt. „Master key”, a praca nad trzecim cały czas trwa. Tracey zdecydowała, że na jej nowej płycie chce mieć trzy utwory ze mną – mówi ks. Waldemar.

Father V na chwilę „przybrał” również rolę menadżera i mediatora. Efekty są zaskakujące. Wkrótce światło dzienne ujrzy również wspólny utwór Tracey Coryell z zespołem Carpe Diem z Radomia, w którym śpiewa Szymon Wydra.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com