Fot. Archiwum...

Zapisy do polskich szkół na Florydzie i w Georgii

09-12-2019

Wrzesień to tradycyjnie czas, kiedy po wakacyjnej przerwie do szkolnych ławek wracają wypoczęci i chętni do nauki uczniowie. Również w polskich szkołach zaczyna się rok szkolny, ale wciąż w większości placówek trwają zapisy.

Warto rozważyć tę opcję – zajęcia prowadzone są w ciekawy i profesjonalny sposób, a dziecko ma szansę nie tylko nabyć nową wiedzę dotyczącą języka polskiego, polskiej historii czy geografii, ale też nawiązać znajomości z polskimi rówieśnikami.

Informacje o polskich szkołach i zapisach można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych placówek:

Floryda:

Georgia

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com