Góralska uroczystość w Polskim Centrum w Clearwater

08-21-2019

Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara
Fot. Roman Koczwara

W niedzielę, 18 sierpnia, w kościele św. Pawła w St. Petersburg odprawiona została uroczysta msza św., podczas której górale dziękowali za łaski i prosili o wstawiennictwo Matkę Bożą Ludźmierską, Królową Podhala. – Podczas mszy na ręce kapelana, ks. dr. Andrzeja Gorczycy, ofiarowali piękny ornat dla Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego – relacjonuje Jola Piątek.

Dalszy ciąg świętowania miał miejsce w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater. Tam podano uroczysty obiad, a następnie nadszedł czas na część artystyczno-taneczną. Po raz pierwszy jako solista wystąpił perkusista z zespołu Sweet Harmony Krzysztof Sokołowski .– W tak doborowym towarzystwie, po smacznym obiedzie i przy tak wspaniałej oprawie muzycznej bawiliśmy się do wieczora – kończy pani Jola.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Rekolekcje młodzieży szkół polonijnych w Amerykańskiej Częstochowie

„W drodze do świętości” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół polonijnych w USA, które odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w dniach 15-16 lutego br. Rekolekcjom przewodniczył ks. Grzegorz Markulak, nad całością organizacji czuwali o. Tadeusz Lizińczyk – kapelan CPSD wraz z dr Dorotą Andraką – prezes CPSD oraz o. Marcinem Ćwierzem – kapelanem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com