Festiwal filmowy...

Kolejna edycja Festiwalu Polskich Filmów w Miami już w listopadzie!

08-12-2019

Znamy już oficjalną datę tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów w Miami, który odbędzie się w weekend przed Świętem Dziękczynienia, czyli w dniach 21-24 listopada 2019 r. Będzie to druga edycja tej imprezy.

Pierwsza, zeszłoroczna, okazała się sporym sukcesem, a jej gościem specjalnym był polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny i dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Andrzej Seweryn.

Celem wydarzenia jest promocja polskiego kina i polskiej kultury w Miami i okolicach. Organizatorem jest Fundacja Polish Film Festival Miami. Projekcje filmów, podobnie jak w poprzednim roku, odbędą się w The Cinematheque w Miami. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.pffmiami.com.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Dzień Pułaskiego w Sarasocie

13 października o godzinie 13:30 w Parku J.D Hamel w Sarasocie na Florydzie zgromadził się tłum ubranych w biało-czerwone stroje przedstawicieli Polonii, by uczcić – po raz pierwszy na zachodnim wybrzeżu Florydy – Dzień Pułaskiego. Fot. Archiwum Polskiej Szkoły w Sarasocie, J. Zagata, Roman Koczwara

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com