Święto Matki Boskiej Zielnej w parafii św. Józefa w Orlando

08-12-2019

Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

W niedzielę, 11 sierpnia, w Orlando odbyły się uroczyste obchody Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, czyli Święta Matki Boskiej Zielnej, które przybrały formę tradycyjnych, polonijnych dożynek.

Najpierw w kościele św. Józefa została odprawiona msza św., podczas której poświęcono bochen chleba oraz przyniesione przez wiernych wiązanki ziół i kwiatów, po niej w parafialnej sali miało miejsce spotkanie w polonijnym gronie. Spotkanie urozmaicone zostało wzruszającym występem dzieci w ludowych, polskich strojach.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com