„Pytanie na Śniadanie” na Florydzie

07-15-2019

29 czerwca br....
Gościom z Warszawy...
Jedną z pasji Rocha...
Program w Polsce...
Roch Kołodziej...
Ekipa Telewizji...

29 czerwca br. gościem programu „Pytanie na Śniadanie” na antenie TVP2 był Roch Kołodziej z Miami. „Polonijna legenda miasta”, jak został nazwany mieszkający od 37 lat w Ameryce Polak, opowiedział ekipie Telewizji Polskiej swoją ciekawą historię, a także pokazał ciekawe zakątki Florydy. Program w Polsce obejrzało ponad pół miliona widzów.

Prowadzącemu „Pytanie na Śniadanie” Aleksandrowi Sikorze Roch Kołodziej opowiedział między innymi o tym, jak poznał swoją żonę, która jest Indianką. Pracował wtedy jako przewodnik w parku Everglades, a połączyły ich... trampki. – Przy wyjściu z restauracji moja przyszła żona powiedziała „ale masz fajne trampki”. To były takie specyficzne szanghajki, które pamięta starsza generacja. No i od tego się zaczęło – wspominał pochodzący z Rzeszowa Roch.

Gościom z Warszawy Roch Kołodziej zaprezentował swojego dużego fiata 125p. Na Florydę trafił z Polski dzięki prezydentowi Gliwic Krystianowi Tomali. – Zaproponował mi, że mi takiego znajdzie, no i szybko znalazł – tłumaczył przed kamerą Roch. I właśnie tym legendarnym samochodem dziennikarz TVP wybrał się zwiedzać Florydę.

Ekipa Telewizji Polskiej odwiedziła m.in. rezerwat Miccosukee – obszar dzikiej przyrody. Dziennikarze odwiedzili też tradycyjną wioskę indiańską, gdzie spróbowali m.in. smażonego chleba. TVP pokazała w programie również wyroby indiańskiego rękodzieła, a także aligatory, których mieszka na Florydzie około miliona. Jednym z rozmówców była Sophia Morales – treserka aligatorów, która przyznała, że do tych zwierząt zawsze trzeba mieć respekt.

opr. bo

wróć
~Ed
2019-07-17 19:04:20
Zgłoś do moderacji
Pan Kolodziej prowadzi turystyczne wycieczki po Everglades ,Miami, I South Fl,na ktorej w Kwietniu bralem udzieal,Bylo Wspaniale i Ciekawo,Roch bardzo dobrze prowadzi te tury i zna doskonale mniejsca I historje tego co prezentuje

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com