Maria Więcławek...

Polonia Society of Korona pożegnała byłą prezes klubu Marię Więcławek

07-14-2019

19 czerwca 2019 roku w wieku 98 lat zmarła Maria Więcławek. W latach 1991–1999 przez cztery kadencje pełniła funkcję prezesa klubu Polonia Society of Korona w Palm Coast, przyczyniając się do jego wielkiego rozwoju oraz integracji miejscowej Polonii. To właśnie dzięki Jej staraniom Korona doczekała się pięknego haftowanego sztandaru.

Panią Marię znali chyba wszyscy, jeśli nie osobiście, to chociażby z opowieści czy z kronik historii Polonii. Ta pełna energii kobieta z wielkim zaangażowaniem oddała się pracy na rzecz polonijnej organizacji. Była jej prezesem przez długie cztery kadencje, będąc inicjatorką wszystkich organizowanych spotkań. Członkowie ówczesnej Polonii, pod jej przewodnictwem, brali czynny udział w obchodach uroczystości rocznicowych, w festiwalach innych grup etnicznych, a także wydarzeniach stanowych. Jej zasługi i osiągnięcia można by wymieniać długo. Pani Mario! Dziś chylimy przed Panią głowy, dziękujemy za Pani trud oraz oddanie dla Polonii i żegnamy z bólem i żalem. Odpoczywaj w spokoju – mówi Małgorzata Świerczyńska-Holik, rzeczniczka klubu Polonia Society of Korona.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi mieszkający w różnych stanach USA przybyli do Domu Matki w Doylestown, PA w 3 pielgrzymkach: z Great Meadows, NJ, z Trenton, NJ oraz z Filadelfii, PA. Fot. Christopher Anc, o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com