Utwór 'Higher Aims'...

„Wyższe Cele” w kolejnym filmie!

06-24-2019

Higher Aims” – utwór zespołu Carpe Diem, do którego słowa napisał ks. Waldemar Maciąg z Orlando – będzie można usłyszeć w najnowszej produkcji Dustina Hawkinsa „Vengeur”. Film Retro Hawk Production zostanie wydany na płycie DVD, jak również pojawi się w telewizji. To już druga, po „MERCS” Michaela Morrisa, produkcja, w której zabrzmią zaśpiewane przez Szymona Wydrę „Wyższe Cele”.

Stało się to dzięki mojemu koledze od muzyki – Nigelowi – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” ks. Waldemar, proboszcz parafii w Bushnell, niedaleko Orlando. – Gdy dostał „Higer Aims”, bardzo mu się nasz utwór spodobał i zaczął go rozsyłać w wiele miejsc. Już kilka miesięcy temu pisał do mnie, że jeszcze jeden reżyser jest nim zainteresowany, ale wtedy nie docierało do mnie, że to dzieje się naprawdę. Cieszyliśmy się wtedy, że „Wyższe Cele” zabrzmią w „MERCS” Michaela Morrisa. Tymczasem w maju tego roku temat powrócił, bo ów reżyser – Amerykanin Dustin Hawkins – nie ustąpił i odezwał się bezpośrednio do mnie, że chce mieć ten utwór w swoim filmie – opowiada Father V.

Fragmenty „Higher Aims” pojawią się w trakcie filmu. „Vengeur” to opowieść o dwóch postaciach, które przemieszczają się w czasie, ścigając się nawzajem i próbując zniszczyć. – Reżyser podzielił tę historię na epizody, rozgrywające się m.in. w średniowieczu czy w westernowskich czasach pogoni za złotem. Dwóch pozostałych epok jeszcze nie ujawnił. Samo tytułowe słowo, powstałe z połączenia języków angielskiego i francuskiego, nic nie znaczy i zostało wymyślone przez reżysera. Moim zdaniem nawiązuje do słowa „vengeance”, czyli zemsty – tłumaczy ks. Waldemar.

Kreatywny ksiądz z Orlando pracuje też wraz z Carpe Diem nad nowymi utworami. – Teksty mamy już napisane. Ostatnio chłopaki przesłali mi tak świetny kawałek, że mógłbym do niego nawet 100 zwrotek napisać (śmiech). Na razie napisałem dwie wersje – jedną zupełnie chrześcijańską, a drugą bardziej uniwersalną. Utwór będzie się nazywał „Odkoduj – odkoduj swoją przyszłość” – mówi ks. Waldemar.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

W świecie zabawek Amato’s Toy and Hobby w New Britain, CT

Najpierw było marzenie, które przerodziło się w pasję. Połączenie pasji i ciężkiej pracy zaowocowało sukcesem. Amato’s Toy and Hobby to spełniony amerykański sen czterech pokoleń rodziny Amato i miejsce, które na stałe wpisało się w lokalny krajobraz New Britain. Wkrótce obchodzone będzie 80-lecie istnienia sklepu, między półkami którego każdy może przenieść się na chwilę do dziecięcych lat. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
07-25-2019
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge
07-27-2019
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
07-27-2019
Zabawa letnia w Haller Post # 111
07-28-2019
6. doroczny Polski Piknik w Clinton w Turner Hall Pavilion
07-28-2019
Polski piknik – Divine Mercy Polish Picnic w Palmer
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com