Najbardziej oczekiwane połączenie już działa!

06-02-2019

Rejsy na linii...
Ekipa inauguracyjna...
Jednym z pasażerów...

1 czerwca 2019 roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie na linii Miami – Warszawa. Rejsy odbywają się cztery razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Boeing 787-8 i 787-9 Dreamliner. To już dziewiąte połączenie polskiego przewoźnika do Stanów Zjednoczonych. 

Obecnie Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego. Niezmiernie nas cieszy, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polonii amerykańskiej, która po raz pierwszy otrzymuje ofertę bezpośrednich połączeń z Polską – mówi Rafał Milczarski, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

4 razy w tygodniu

Loty do i z Miami realizowane są w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Starty z Lotniska Chopina w Warszawie planowane są na godz. 12:05, a lądowanie w Miami o 17:30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godzinie 20:05, by wylądować w Warszawie o 12:15 następnego dnia. Rejs z Warszawy do Miami trwa 11 godz. i 25 minut. To połączenie do Miami jest obsługiwane wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner.
LOT rozpoczyna operacje lotnicze do nowego miasta w USA, otwierając tym samym Polakom i pasażerom z Europy środkowej i wschodniej najkrótszą drogę na Florydę – mówi Rafał Milczarski. – Miami nie bez powodu jest drugim najchętniej odwiedzanym przez zagranicznych turystów miastem w Stanach Zjednoczonych. Znane z tętniącego życiem kurortu South Beach, piaszczystych plaż i lazurowej wody Atlantyku miasto przyciąga rocznie nawet 8 milionów podróżnych z całego świata – dodaje.

Miami jest dziś jednym z najważniejszych centrów biznesowych USA. Nazywane jest bramą handlową do Ameryki Łacińskiej. – Pomimo niewielkiej liczby bezpośrednich połączeń między Europą środkowo-wschodnią a Miami, na tej trasie podróżuje ponad pół miliona pasażerów rocznie. Jestem pewny, że teraz dzięki nowej ofercie LOT-u wielu pasażerów z Polski i CEE wybierze się na wakacyjny odpoczynek na Florydzie – mówi prezes LOT-u.
Bliżej Florydy          

LOT zadbał również o wygodne transfery na rejsy do Miami z wielu miast w regionie. W przypadku wielu połączeń czas przesiadki na Lotnisku Chopina wynosi około dwóch godzin. To na przykład loty z Budapesztu, Pragi, Bukaresztu, Kijowa, Koszyc, Tallina, Wiednia, Moskwy, Wilna, Dusseldorfu, Hamburga i Sztokholmu.
Nowe połączenie pozwoli na wykorzystanie potencjału LOT Cargo. Jak czytamy w informacji PLL LOT, Miami to jeden z kluczowych portów dla rynku produktów farmaceutycznych, które dzięki nowej certyfikacji IATA CEIV Pharma będą wkrótce transportowane z Europy na Florydę pod pokładami Dreamlinerów LOT-u.

Jednocześnie LOT Cargo zajmie się dostarczaniem do Polski i Europy świeżych produktów z Ameryki Południowej – w tym owoców morza, warzyw, egzotycznych owoców i kwiatów ciętych z Wenezueli, Ekwadoru i Kolumbii oraz części samolotów i samochodów z Chile, Peru czy Argentyny. Każdy z Dreamlinerów LOT-u w zależności od typu zabiera pod pokład ok. 12-13 ton towarów – dodaje Adrian Kubicki, rzecznik prasowy PLL LOT.

Strategia rozwoju
Nowe połączenie z Warszawy do Miami z pewnością przyczyni się do rozwoju ruchu turystycznego i biznesowego między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jak podkreśla Adrian Kubicki, Polska jest na ostatniej prostej, aby jej obywatele podróżujący do USA nie musieli posiadać wizy.

W ubiegłym roku odsetek odmów w amerykańskim procesie wizowym spadł po raz pierwszy w historii poniżej 4 pkt. proc., co oznacza, że tylko 1 pkt proc. dzieli Polskę od zakwalifikowania do Visa Waiver Program. Kampanię „Bez Wiz do USA” wspiera Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, a także kilkadziesiąt przedsiębiorstw i instytucji. Po zniesieniu wiz zainteresowanie połączeniami do Stanów Zjednoczonych jeszcze wzrośnie – zapewnia rzecznik LOT-u.
Miami jest już 14. zainaugurowanym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym 9. do USA. LOT oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku (JFK), Newark, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu, Singapuru, do Delhi, a także do Kolombo. W regularnej ofercie LOT-u jest obecnie 111 połączeń (od początku 2016 roku ich liczba wzrosła o ponad 70).
Jak podkreślają przedstawiciele polskiego przewoźnika, rozwój połączeń jest możliwy m.in. dzięki pozyskiwaniu kolejnych samolotów. – W maju br. do floty dołączył 13. Boeing 787-9 Dreamliner. Do końca obecnego roku flota Dreamlinerów, które obsługują trasy dalekodystansowe, zwiększy się do 15. Uruchomienie nowego połączenia dalekiego zasięgu wpisuje się w strategię rentownego wzrostu LOT-u, która zakłada rozwój połączeń dalekiego zasięgu z hubu w Warszawie – tłumaczy rzecznik Adrian Kubicki.
W 2018 roku LOT przewiózł łącznie ponad 8.9 mln pasażerów. W tym roku ich liczba ma przekroczyć 10 mln.

opr. bo


Konkurs #WelcomeToFlorida

Z okazji inauguracji nowego połączenia Polskie Linie Lotnicze LOT przygotowały z Ambasadą USA w Warszawie i innymi partnerami konkurs #WelcomeToFlorida. W terminie od 28 maja do 28 sierpnia 2019 r. uczestnicy mogą przygotować krótki, trwający maksymalnie minutę, film, który przedstawi propozycje, jak spędzić czas w Miami i na Florydzie. Film należy opublikować na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie w statusie publicznym. Do wygrania są m.in. bilety lotnicze do Miami w klasie LOT Premium Economy, dla dwóch osób, a także zestaw voucherów na hotele i bilety do różnych atrakcyjnych miejsc na Florydzie.


Bilety na rejsy do Miami są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, miedzy innymi na stronie www.lot.com, w biurach podróży, poprzez Contact Center oraz w biurach LOT Travel.

wróć

Fotorelacje

Przywitanie nowego proboszcza w Bazylice św. Józefa w Webster

W czerwcu br. na emeryturę przeszedł ks. prałat Antoni Czarnecki, wieloletni gospodarz Bazyliki św. Józefa w Webster. Na stanowisku proboszcza zastąpił go dotychczasowy wikariusz – ks. Grzegorz Chodkowski. W niedzielę, 8 września, po mszy św. o godz. 11:00 parafianie zorganizowali przyjęcie powitalne dla nowego proboszcza. Spotkanie odbyło się w klubie PACC w Webster i wzięło w nim udział około 200 osób. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Wrzesień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
09-20-2019
Rekolekcje dla osób po doświadczeniach aborcji w Amerykańskiej Częstochowie
09-21-2019
Gala jubileuszowa z okazji 80-lecia Polskiego Klubu w Bostonie
09-21-2019
Zabawa powakacyjna w Klubie Polonez w Fort Lauderdale
09-21-2019
Pożegnanie lata w Haller Post
09-21-2019
Obiad i zabawa taneczna w parafii św. Józefa w New Brunswick
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com