Wielkanocne...

Wielkanocny Zajączek w Klubie Sobieski w Greenacres

05-02-2019

17 kwietnia 2019 roku Amerykańsko-Polski Klub Sobieski w Greenacres, wraz z Polską Szkołą im. Mikołaja Kopernika z West Palm Beach, zorganizowali tradycyjną imprezę wielkanocną. Wzięło w niej udział około 80 dzieci wraz z rodzicami, a także Wielkanocny Zajączek.

Zabawa rozpoczęła się od malowania i przygotowania wielkanocnych dekoracji. Dzieci, którym wyjątkowo dopisywał apetyt, rozkoszowały się wyśmienitymi pierogami i naleśnikami. Później, żeby spalić kalorie, odbyły wyścigi z przeszkodami, gimnastyka przy hula-hop i tańce w rytm dziecięcych piosenek, popularnych w latach 80. i 90. Nie zabrakło wczesnych przebojów Natalii Kukulskiej. Do tańca grał klubowy DJ – Tomek Grzebień. Kolejną zabawą dla dzieci był face-painting, czyli malowanie twarzy. Wszystkie gry i zabawy poprowadziła przedstawicielka grona pedagogicznego – Nina De Mar. Po zjedzeniu pizzy dzieci pobiegły do parku w poszukiwaniu jajek-niespodzianek. Zajączek rozrzucił ich ponad tysiąc.

Zajączek, podobnie jak grudniowy Mikołaj, to doskonały moment, by Polonia integrowała się na wielu etapach: kulturowym, językowym i pokoleniowym – mówi Katarzyna Konopka, dyrektor Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika z West Palm Beach. – Polskie dzieci mają okazję pobawić się na całego, a dorośli porozmawiać ze sobą o czymś więcej, niż o odrabianiu prac domowych. Wszystko to jest możliwe dzięki bliskiej współpracy między klubem Sobieski a naszą szkołą. Wspieramy się nawzajem ku zadowoleniu dzieci i rodziców – dodaje.

Z kolei dorośli mieli do dyspozycji bogato wyposażony bar oraz atrakcje klubowej kuchni, czyli tradycyjne polskie potrawy.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com