Wielkanocne...

Wielkanocny Zajączek w Klubie Sobieski w Greenacres

05-02-2019

17 kwietnia 2019 roku Amerykańsko-Polski Klub Sobieski w Greenacres, wraz z Polską Szkołą im. Mikołaja Kopernika z West Palm Beach, zorganizowali tradycyjną imprezę wielkanocną. Wzięło w niej udział około 80 dzieci wraz z rodzicami, a także Wielkanocny Zajączek.

Zabawa rozpoczęła się od malowania i przygotowania wielkanocnych dekoracji. Dzieci, którym wyjątkowo dopisywał apetyt, rozkoszowały się wyśmienitymi pierogami i naleśnikami. Później, żeby spalić kalorie, odbyły wyścigi z przeszkodami, gimnastyka przy hula-hop i tańce w rytm dziecięcych piosenek, popularnych w latach 80. i 90. Nie zabrakło wczesnych przebojów Natalii Kukulskiej. Do tańca grał klubowy DJ – Tomek Grzebień. Kolejną zabawą dla dzieci był face-painting, czyli malowanie twarzy. Wszystkie gry i zabawy poprowadziła przedstawicielka grona pedagogicznego – Nina De Mar. Po zjedzeniu pizzy dzieci pobiegły do parku w poszukiwaniu jajek-niespodzianek. Zajączek rozrzucił ich ponad tysiąc.

Zajączek, podobnie jak grudniowy Mikołaj, to doskonały moment, by Polonia integrowała się na wielu etapach: kulturowym, językowym i pokoleniowym – mówi Katarzyna Konopka, dyrektor Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika z West Palm Beach. – Polskie dzieci mają okazję pobawić się na całego, a dorośli porozmawiać ze sobą o czymś więcej, niż o odrabianiu prac domowych. Wszystko to jest możliwe dzięki bliskiej współpracy między klubem Sobieski a naszą szkołą. Wspieramy się nawzajem ku zadowoleniu dzieci i rodziców – dodaje.

Z kolei dorośli mieli do dyspozycji bogato wyposażony bar oraz atrakcje klubowej kuchni, czyli tradycyjne polskie potrawy.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dwie wizyty kardynała Karola Wojtyły w Amerykańskiej Częstochowie

18 maja 2020 roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć jego dwie wizyty w Amerykańskiej Częstochowie, które odbył jeszcze jako kardynał. Kardynał Karol Wojtyła dużo podróżował. Odwiedzając wiele miejsc na mapie świata, zawitał także do Duchowej Stolicy Polonii, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, w 1969 oraz 1976 roku. Fot. Archiwum Klasztoru Paulinów w Doylestown

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com